Опис (номенклатура) товарів/послуг повинен містити повний перелік товарів/послуг українською мовою, з використанням даних договорів, специфікацій до них, рахунків, ТТН, актів та інших документів, які є предметом операції постачання. Ця інформація слугує для ідентифікації операції постачання, тому помилки в цьому реквізиті не допускаються.
Податкова накладна, що містить помилки товарів у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію, тому, згідно з п. 201.10 ПКУ, не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених в ній, до податкового кредиту.
Податківці в ІПК від 11.07.2017 р. №1095/ІПК/10/04-36-12-01-16 зазначають, що помилки у кількості (обсязі) не перешкоджають ідентифікації операції.
ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем. Більш докладно про це читайте тут>>>
Тож в даному випадку, коли загальний асортимент та кількість номенклатури за двома податковими накладними не відповідають асортименту та кількості у видатковій накладній, потрібно робити розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату відвантаження товару, коли стала відома фактична кількість та асортимент поставленого товару.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити