• Посилання скопійовано

Складання податкових накладних при частковій оплаті та частковому постачанні товару

Платник ПДВ отримав часткову оплату за товар та склав податкову накладну, де вказав кількість товару у відсотковому відношенні. На дату часткового відвантаження товару також складено аналогічну податкову накладну. Кількість товару у двох податкових накладних не співпадає з кількістю товару у видатковій накладній. Чи треба робити розрахунок коригування?

Опис (номенклатура) товарів/послуг повинен містити повний перелік товарів/послуг українською мовою, з використанням даних договорів, специфікацій до них, рахунків, ТТН, актів та інших документів, які є предметом операції постачання. Ця інформація слугує для ідентифікації операції постачання, тому помилки в цьому реквізиті не допускаються.

Податкова накладна, що містить помилки товарів у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію, тому, згідно з п. 201.10 ПКУ, не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених в ній, до податкового кредиту.

Податківці в ІПК від 11.07.2017 р. №1095/ІПК/10/04-36-12-01-16 зазначають, що помилки у кількості (обсязі) не перешкоджають ідентифікації операції.

ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ)  тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем.  Більш докладно про це читайте тут>>>

Тож в даному випадку, коли загальний асортимент та кількість номенклатури за двома податковими накладними не відповідають асортименту та кількості у видатковій накладній,  потрібно робити розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату відвантаження товару, коли стала відома фактична кількість та асортимент поставленого товару.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»