Пунктом 187.1 ПКУ передбачено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів чи послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
- дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку (оприбуткування коштів у касі) як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
- дата відвантаження товарів.
У п. 14 Порядку №1307, надається право платникам ПДВ складати податкову накладну за щоденними підсумками. Однак, при цьому необхідно пам’ятати, що до такої податкової накладної повинні потрапити лише ті операції, що призводять до виникнення податкових зобов’язань саме в цей день. Включення до такої податкової накладної операцій за попередній чи наступний день – це помилка.
При цьому ДПІ у Голосіївському районі наголошували, що якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальний звітний чек (Z-звіт) повинен роздруковуватися кожного дня по закінченню робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.
У підкатегорії 101.17 ресурсу "ЗІР" податківці розповіли, що фіскальний звітний чек (Z-звіт) містить підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожним запрограмованим кодом товару (послуги) із зазначенням його найменування, реалізованої кількості. Тому платник податку згруповує в податковій накладній в графі "Номенклатура постачання товарів/послуг продавця" товари/послуги за групами, що відповідають певному коду товару згідно з УКТ ЗЕД/коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, та графи 4, 5, 6 та 7 не заповнює.
Отже, в такому випадку доцільно роздруковувати фіскальний звітний чек безпосередньо о 24 годині, для правильного відображення підсумкових розрахункових операцій і відповідно правильно відображення податкового зобов’язання у податковій накладній.
Порядок складання податкової накладної за щоденними підсумками ми описували тут>>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись