• Посилання скопійовано

Визначаємо критерії для зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

Які критерії встановлено для зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування?

Визначені Наказом №567 Критерії застосовуються лише до податкових накладних/розрахунків коригування, які не відповідають наведеним вище ознакам.

Критеріїв зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування усього два:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в ЄРПН, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФСУ, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними пп. 215.3.1 та 215.3.2 ПКУ, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в ЄРПН.

Якщо із другим критерієм усе просто, то перший для розуміння та аналізу варто розібрати на кілька складових. До того ж він застосовується разом з умовою, зазначеною в передостанньому абзаці затверджених Критеріїв.

Таким чином, цей критерій має три складові:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в ЄРПН;

2) переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФСУ (більше 75% загального такого залишку). На виконання цієї складової ДФСУ наказом від 30.06.2017 р. №461 й затвердила Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД. Переглянути Перелік можна у таблиці наприкінці;

3) перевищення суми ПДВ у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих поточного місяця (із урахуванням податкової накладної/розрахунку коригування, поданої на реєстрацію) над середньомісячною сумою ЄСВ та податків і зборів (крім ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплачених за останні 12 місяців.

Лише при одночасному виконанні всіх цих умов зазначеного критерію податкова накладна/розрахунок коригування підлягають блокуванню.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»