• Посилання скопійовано

Відмова в реєстрації податкової накладної: чи можна оскаржити?

Отримано рішення про відмову в реєстрації податкової накладної. Чи можливо оскаржити в адміністративному порядку це рішення? Як це зробити?

Процедура розгляду скарг на рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК здійснюється в загальному порядку, визначеному ст. 56 ПКУ та  Порядком оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затвердженим Наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. №916.

Так, такі скарги подаються платником ПДВ до ДФСУ протягом 10 календарних днів після отримання ним рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК (п. 56.3, п. 56.6 ПКУ). За загальним правилом, у разі коли останній день строку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Строк подання скарги може бути продовженим за правилами і на підставах, визначених п. 102.6 ПКУ.

Відповідно до пп. 201.16.3 ПКУ письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до п. 201.16.2 ПКУ розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.  Тобто, йдеться про комісію ДФСУ, яка розглядає подані документи щодо реєстрації ПН/РК чи відмови.

А скарги на рішення такої комісії подаються до ДФСУ (фактично, йдеться про іншу комісію з питань розгляду скарг платників податків на рішення органів ДФС). При цьому, сама скарга оформлюється як до ДФСУ за відповідною адресою.

За результатами розгляду скарги комісія з питань розгляду скарг ДФСУ приймає одне з таких рішень:

  • задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії ДФС;
  • залишає скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Якщо вмотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом строку, визначеного пп. 56.23.4 ПКУ, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

У подальшому, якщо платник податків не задоволений отриманий рішенням від ДФСУ, він має право звернутись до адміністративного суду з позовом про визнання дій протиправним та скасування рішення ДФСУ (хоча можна скаргу до ДФСУ в порядку ст. 56 ПКУ не подавати — відразу звернутись до адміністративного суду із позовом про визнання дій протиправним та скасування рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК).

Скарга складається в довільному порядку з дотримання вимог, визначених у розділі IV "Оформлення скарги" Порядку № 916.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 724
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432