Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Роздача безоплатної рекламної продукції: чи потрібно нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ?

Підприємство здійснює безкоштовну роздачу рекламної продукції (буклети, каталоги, брошури) на виставці. Чи виникає необхідність нарахування податкових зобов’язань з ПДВ при такій роздачі? Якщо так, то який порядок оформлення податкової накладної на такі зобов’язання?

В листі від 13.06.2006 р. №6421/6/16-1515-26 ДПАУ зазначала: "розповсюдження матеріального носія реклами, який містить у собі інформацію про діяльність підприємства та який не можна використати ні в господарській діяльності, ні по-іншому, крім застосування його як носія (джерела) інформації (наприклад, прайс-листи, рекламні проспекти, брошури, каталоги, буклети тощо), за своєю суттю не підпадає під поняття поставки товарів (робіт, послуг), а тому не є об'єктом оподаткування".

Листівки, каталоги та брошури як раз і відносяться до таких матеріалів. Відповідно, таку роздачу рекламних листівок можна оформити актом списання матеріалів на рекламні цілі. Доцільно скласти також наказ керівника в якому затвердити проведення рекламного заходу та відповідні списання для його потреб. Оскільки такий захід організовується з рекламною метою, з метою стимулювання продажів – відповідно має прямий стосунок до госпдіяльності підприємства, а такі запаси вважаються використаними у госпдіяльності підприємства, то обов’язку нарахування податкових зобов’язань та складання податкової накладної не виникає. 

Також можливий варіант, якщо виробник таких листівок надасть акт виконаних робіт (замість видаткової накладної), то підприємством такі суми будуть включені до витрат на рекламу і, відповідно, необхідності донарахування податкових зобов’язань не виникне. В такому випадку, такі витрати повинні бути належно документально оформлені.  Як саме ми розглядали тут>>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Реклама

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі