• Посилання скопійовано

Фінансових санкцій за нереєстрацію ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних немає, але є адміністративні

За результатами камеральної перевірки було складено акт про порушення п. 201.10 ПКУ — податкову накладну не зареєстровано в ЄРПН. Цей акт ми оскаржили. На наші заперечення із податкової надійшла відповідь. Що нам робити далі? Чи оскаржувати його далі шляхом подання скарги?

Визнання податкових зобов’язань, складання ПН та її реєстрація в ЄРПН — різні процедури, одні із багатьох, що застосовуються платниками ПДВ у процесі справляння цього податку.

ПКУ не передбачає фінансових санкцій (штрафів) за непроведення реєстрації ПН в Єдиному реєстрі. На жаль, по суті, відповідальність за чуже порушення відповідно до ПКУ несе платник податку — покупець, який втрачає право на ПК відповідно до п. 201.10 ПКУ.


Проте ст. 163-1 КпАП передбачає адміністративну відповідальність керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій за порушення ними встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Розмір адмінштрафу становить від 5 до 10 н. м. д. г. (від 85 грн до 170 грн), а у разі повторного правопорушення, вчиненого протягом року після застосування адмінстягнення, — від 10 до 15 н. м. д. г. (від 170 грн до 255 грн).

Протоколи про ці адміністративні правопорушення складають посадові особи податкових органів, а справи розглядаються у судовому порядку (статті 221, 255 КпАП).

Щодо можливих дій підприємства у випадку, коли воно вважає, що податковий орган під час перевірки дійшов неправильних висновків, то після подання зауважень до акта перевірки та одержання відповіді на них підприємство або його посадові особи матимуть змогу оскаржувати лише винесені на підставі акта рішення.

Оскільки у цьому випадку йдеться про притягнення посадових осіб до адмінвідповідальності, вони матимуть змогу викласти свої пояснення із запереченнями щодо притягнення їх до відповідальності у протоколі про адміністративні правопорушення (додатку до нього). Пояснення особи, яка притягається до адмінвідповідальності, є доказом у справі про адмінправопорушення відповідно до ст. 251 КпАП. У разі неврахування судом таких пояснень посадові особи платника мають право оскаржити винесену судом постанову про притягнення до адмінвідповідальності в порядку, встановленому главою 24 КпАП.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ЖБК при продажу квартир: ПДВ-реєстрація
    ЖБК реалізує квартири в новобудові. Операція з першого постачання житла звільнена від ПДВ. Чи виникає у ЖБК обов'язок зареєструватися платником ПДВ, якщо обсяг таких звільнених операцій за місяць перевищить 1 млн грн?
    25.07.202510
  • Зміна ціни після передоплати: ПН та РК
    Підприємство виставило рахунок на 1 одиницю товару. Отримано передоплату 50% - виписано податкову накладна на 0,5 одиниці товару. Після цього відбулося збільшення ціни товару (підписано додаткову угоду до Договору). Після підписання додаткової угоди покупець зробив доплату за товар - доплатив різницю між авансом та новою ціною товару. Остання подія - відвантаження товару. Як повинні виписуватися ПН по доплаті та РК до ПН по передоплаті? Яка причина коригування повинна бути вказана в РК?
    25.07.202524
  • Обов'язкова реєстрація платником ПДВ
    Підприємство – неплатник ПДВ. Загальний обсяг операцій за останні 12 місяців перевищив 1 млн грн (400 тис. грн передоплати за продаж товару від резидента України та 1,5 млн грн передоплати від нерезидента за експорт товару). Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?
    25.07.202593
  • Нюанси звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України
    Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пп. 87 - 1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується виключно до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених пп. 9 - 36 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ
    24.07.202534
  • Чи подавати Таблицю даних платника ПДВ, якщо коди УКТ ЗЕД старого та нового продукту відрізняються на декілька цифр?
    Виробниче підприємство-платник ПДВ почало виготовляти нові види готової продукції. До цього на всі старі види готової продукції були подані Таблиці даних платника ПДВ. Чи потрібно на нові види готової продукції подавали Таблиці даних у випадках, якщо код УКТ ЗЕД співпадає на перші чотири цифри з видами продукції, на які колись вже подавались Таблиці даних, або у випадку нового коду УКТ ЗЕД?
    23.07.2025193