Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Відшкодування ПДВ у рахунок сплати податку на прибуток - чи можливе?

Чи можливо спрямувати суму бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших податків, зокрема податку на прибуток?

Пунктом 87.1 ПКУ, який визначає джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків, передбачено, що сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з відповідного платежу може бути здійснено за рахунок суми бюджетного відшкодування з ПДВ (на підставі відповідної заяви платника) до Держбюджету України, - пише "Вісник".

Можливість здійснення бюджетного відшкодування ПДВ за заявою платника у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до держбюджету, передбачено пп. «б» п. 200.4 ПКУ.

Тобто нормами Податкового кодексу передбачено право на зарахування сум бюджетного відшкодування з ПДВ лише на сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, які повністю сплачуються до держбюджету.

При цьому зарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, надходження яких розподіляються у пропорціях як до державного, так і до місцевих бюджетів, положеннями Податкового кодексу не передбачено.

Водночас відповідно до Бюджетного кодексу загальнодержавні платежі, такі як податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб тощо (ст. 29 глави 5 розділу II, статті 64, 66 та 69 глави 11 розділу III Бюджетного кодексу), розподіляються в різних пропорціях до державного та місцевого бюджетів.

Зокрема, згідно з п. 2 частини другої ст. 29 Бюджетного кодексу до доходів загального фонду Держбюджету України (з урахуванням особливостей, визначених п. 1 частини другої ст. 67-1 цього Кодексу) належать 90 % податку на прибуток підприємств, крім:

  • податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду держбюджету в повному обсязі;
  • податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є районні, міські ради, об’єднані територіальні громади, що зараховується відповідно до районних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад податку (п. 18 частини першої ст. 64 цього Кодексу),
  • податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є Верховна Рада АР Крим та обласні ради, що зараховується відповідно до бюджету АР Крим, обласних бюджетів (п. 12 частини першої ст. 66 цього Кодексу)
  • податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є міські (міст районного значення), селищні та сільські ради, що зараховується відповідно до міських (міст районного значення), селищних та сільських бюджетів (п. 2 частини першої ст. 69 цього Кодексу).

Оскільки надходження з податку на прибуток підприємств згідно з положеннями Бюджетного кодексу пропор­ційно розподіляються між державним і місцевим бюджетом, а нормами Податкового кодексу передбачено зарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ тільки в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу, що сплачуються до держбюджету, то платник податку не має змоги спрямувати суму бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань з податку на прибуток підприємств.

Аліна Кравзюк, заступник начальника відділу

методології адміністрування ПДВ та податку на прибуток

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , ПДВ-відшкодування , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі