Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 року №1797-VIII продовжено до 01.01.2019 дію тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
Переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, на які поширюється зазначена пільга, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Наразі для цього використовується Постанова КМУ від 12 січня 2011 р. №15. Хоча у назві постанови зазначено, що вона застосовується тимчасово, до 01.01.2017 р., податківці у своєму листі від 20.01.2017 р. №1298/7/99-99-15-03-02-17 зауважують, що до внесення змін або до видання нової постанови КМУ слід керуватися саме нею.
Отже, у лютому 2017 р. операції з продажу металобрухту (за умови, що його вид зазначено в Постанові №15) звільнено від оподаткування ПДВ.
При цьому не потрібно робити перерахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях згідно з ст. 199 ПКУ, адже на постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися у платника ПДВ внаслідок розібрання (демонтажу) ліквідованих основних фондів, дія ст. 199 ПКУ не поширюється (п. 199.6 ПКУ).
Але за цією операцією (за датою першої події – отримання оплати або постачання металобрухту) слід скласти податкову накладну згідно з п. 201.1 ПКУ та зареєструвати її в ЄРПН у терміни, встановлені п. 201.10 ПКУ. Порядок заповнення податкової накладної затверджено Наказом МФУ від 31.12.2015 р. №1307.
Згідно з п. 17 Порядку №1307 у податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість, у графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ". Водночас проставляння помітки про те, що така податкова накладна залишається у продавця, Порядком №1307 не передбачено.
У графі «Отримувач (покупець)» такої податкової накладної вказуються дані покупця – найменування та індивідуальний податковий номер.
У разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість, рядки ІІ-VІІІ розділу А не заповнюються.
У графі 8 зазначається код ставки 903 – на знак здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.
В графі 9 у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ, зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг (в зазначеному випадку застосовується Довідник інших податкових пільг №81/2, який діє на дату підготовки відповіді).
Приклад заповнення податкової накладної можна завантажити тут>>>.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити