• Посилання скопійовано

Складаємо зведені податкові накладні при касовому методі

Підприємство є виробником і постачальником теплоенергії. Як складати зведені податкові накладні, якщо за п. 44 підр. 2 р. XX ПКУ до 01.07.2017 р. платники, які здійснюють постачання теплоенергії, визначають дату виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту за касовим методом?

Особи, які застосовують касовий метод визначення податкових зобов’язань, складають податкову накладну на дату надходження коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку на додану вартість або дату отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тому підстав для складення зведеної податкової накладної такі особи не мають.

Втім, згідно із роз’ясненням фахівців ДФС у підкатегорії 101.17 ресурсу «ЗІР»  у разі якщо операції, визначені п. 44 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

  • покупцям - платникам ПДВ - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;
  • покупцям - особам, не зареєстрованим платниками ПДВ, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.

Наразі таке роз’яснення переведено до «не чинних». Втім, впевнені, що податківці й наразі дотримуються такої позиції, адже фактично з 2017 року набрали чинності зміни до п. 44 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, які стосуються лише продовження дії такої норми (не до 1 липня 2017 р., а до 1 січня 2019 р.).

При цьому, далі податківці роз’яснювали, що у разі, якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця (лист ДФС від 28.01.2016 р. №1664/6/99-99-19-03-02-15).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»