• Посилання скопійовано

Документи для підтвердження статусу інваліда, щоб підприємство мало пільгу з ПДВ

Підприємство займається наданням санаторно-курортних послуг. Відповідно до пп. 197.1.6 ПКУ у підприємства є пільга з ПДВ. Який документ повинна надати особа (відпочивальник), щоб підприємство мало право на пільгу з ПДВ: посвідчення інваліда чи довідку МСЕК?

Відповідно до ст. 3 Закону України від 21.03.1991 р. №875-XII  “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” інвалідність як міра втрати здоров'я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. 

Положення про медико-соціальну експертизу затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням думок громадських організацій інвалідів.

Але відповідно до п. 11 Положення про медико-соціальну експертизу, затв. постановою КМУ від 03.12.2009 р. №1317 міські, міжрайонні, районні комісії визначають фактично  лише стан здоров’я фізособи, що підтверджується довідкою МСЕК, яка, своєю чергою, вже дає право на застосування відповідної групи інвалідності та видачі посвідчення. 

Тому, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону №875 пільги інвалідам надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина-інвалід" (для дітей), а також у відповідних випадках вказано їх основні нозологічні форми захворювань (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату). 

Таким чином, особа (відпочивальник), щоби підприємство мало право на пільгу з ПДВ, має надати саме посвідчення інваліда, а не довідку МСЕК.

Окрім зазначеного, слід враховувати, що рішення про видачу путівок до санаторно-курортного закладу приймається ФСС з ТВП.

Так, відповідно до п. 4.16. Порядку № 12 путівка видається застрахованій особі або члену її сім'ї заповненою, із зазначенням прізвища, імені та по батькові застрахованої особи або члена її сім'ї, місця роботи, підприємства, що видало путівку, а також підписаною відповідальною особою, яка призначається наказом керівника підприємства, та скріпленою печаткою цього 

Добровільно застрахованій особі путівка заповнюється відповідальним працівником робочого органу Фонду, підписується директором та скріплюється печаткою районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду за місцем обліку фізичної особи (п. 4.17 Порядку №12).

Інших обов'язкових документів, які мають бути надані інвалідами, іншими особами, переліченими у пп. 197.1.6 ПКУ, санаторно-курортним закладам, чинним законодавством не передбачено.

Тому при перевірці мають надаватись путівка, копія посвідчення інваліда, інші документи, які свідчать про господарську діяльність санаторно-курортного закладу з надання послуг особам, наведеним у пп. 197.1.6 ПКУ, інші документи, які є підставою для ведення податкового та бухобліку, оформлені у відповідності до вимог ПКУ та Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 660
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202430
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431