Згідно з п. 26-1 підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції. Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:
- результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
- криптографічні засоби захисту інформації.
Таким чином, під звільнення від ПДВ потрапляє не постачання самої послуги, а готовий кінцевий продукт, тобто постачання програми, системи тощо.
Саме цієї позиції дотримуються податківці в листі від 30.08.2016 р. №18753/6/99-99-15-03-02-15, в якому зазначено, що операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, на які право власності отримує замовник після завершення виконання таких послуг (робіт), оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку.
Водночас, згідно з пп. в п. 186.3 ПКУ консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем оподатковуються ПДВ за місцем реєстрації отримувача таких послуг.
Таким чином, якщо отримувачем послуг з розробки мобільних додатків є нерезидент, такі послуги не є об'єктом оподаткування ПДВ.