• Посилання скопійовано

Як правильно виписати податкову накладну на аванс від покупця, якщо невідома номенклатура товару?

Як правильно виписати податкову накладну на аванс від покупця, якщо невідома номенклатура товару? Які санкції потягне за собою недотримання дати виписування накладної та першої події в одному податковому періоді? Це пов′язано зі специфікою діяльності нашого підприємства. Ми продаємо паливо (підакцизний товар) за паливними картками. З 1.01.2012 р. всі наші ПН підлягають реєстрації в ЄР (відразу скажу, що їх буває понад 5000 на місяць). Аванс від покупця надходить на картку і списується у міру вибірки палива протягом місяця. ПН на аванс неможливо виписати правильно, бо не відомо, яке паливо потім заправить клієнт і за якою ціною. Чи можна виписати клієнту одну підсумкову ПН останнім числом місяця відповідно до видаткової накладної, а не датою авансу?

Відповідно до листа Державного департаменту автотранспорту від 25.02.2008 р. №563-04/09-14-08 вимоги щодо обігу, використання (видача водіям тощо) та зберігання паливних карток встановлюються договором на відпуск паливно-мастильних матеріалів (ПММ) за паливними картками між покупцем та продавцем.

Використання паливної картки забезпечує можливість оптимального контролю за витратами пального, що реалізують за цими картками (у літрах чи гривнях), що дозволяється встановлювати умовами договору.

Паливна картка — це платіжна карта, яка використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника з метою оплати вартості товарів.

Таким чином, отримання коштів від покупця за допомогою паливної карти до фактичного відпуску палива є першою подією. На таку дату постачальник-платник ПДВ зобов’язаний виписати податкову накладну.


Для ситуації, що розглядається, пропонуємо зазначити у договорі номери паливних карт та відповідний їм вид палива. Тоді після отримання передплати у податковій накладній можна визначити вид палива, його вартість на дату передплати та розрахувати кількість.

Відповідно до п. 201.7 ст. 201 ПКУ податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів, а також на суму коштів, отриманих на розрахунковий рахунок як попередня оплата. Невиконання вищезазначеної норми розглядається як порушення ведення податкового обліку. Якщо таке порушення призведе до заниження податкових зобов’язань поточного податкового періоду, то до платника за результатами податкової перевірки можуть бути застосовані фінансові санкції, передбачені ст. 123 ПКУ, та адміністративні штрафи до посадових осіб (ст. 1631 КпАП).

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: ДФС у м. Києві

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514