• Посилання скопійовано

Як правильно виписати податкову накладну на аванс від покупця, якщо невідома номенклатура товару?

Як правильно виписати податкову накладну на аванс від покупця, якщо невідома номенклатура товару? Які санкції потягне за собою недотримання дати виписування накладної та першої події в одному податковому періоді? Це пов′язано зі специфікою діяльності нашого підприємства. Ми продаємо паливо (підакцизний товар) за паливними картками. З 1.01.2012 р. всі наші ПН підлягають реєстрації в ЄР (відразу скажу, що їх буває понад 5000 на місяць). Аванс від покупця надходить на картку і списується у міру вибірки палива протягом місяця. ПН на аванс неможливо виписати правильно, бо не відомо, яке паливо потім заправить клієнт і за якою ціною. Чи можна виписати клієнту одну підсумкову ПН останнім числом місяця відповідно до видаткової накладної, а не датою авансу?

Відповідно до листа Державного департаменту автотранспорту від 25.02.2008 р. №563-04/09-14-08 вимоги щодо обігу, використання (видача водіям тощо) та зберігання паливних карток встановлюються договором на відпуск паливно-мастильних матеріалів (ПММ) за паливними картками між покупцем та продавцем.

Використання паливної картки забезпечує можливість оптимального контролю за витратами пального, що реалізують за цими картками (у літрах чи гривнях), що дозволяється встановлювати умовами договору.

Паливна картка — це платіжна карта, яка використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника з метою оплати вартості товарів.

Таким чином, отримання коштів від покупця за допомогою паливної карти до фактичного відпуску палива є першою подією. На таку дату постачальник-платник ПДВ зобов’язаний виписати податкову накладну.


Для ситуації, що розглядається, пропонуємо зазначити у договорі номери паливних карт та відповідний їм вид палива. Тоді після отримання передплати у податковій накладній можна визначити вид палива, його вартість на дату передплати та розрахувати кількість.

Відповідно до п. 201.7 ст. 201 ПКУ податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів, а також на суму коштів, отриманих на розрахунковий рахунок як попередня оплата. Невиконання вищезазначеної норми розглядається як порушення ведення податкового обліку. Якщо таке порушення призведе до заниження податкових зобов’язань поточного податкового періоду, то до платника за результатами податкової перевірки можуть бути застосовані фінансові санкції, передбачені ст. 123 ПКУ, та адміністративні штрафи до посадових осіб (ст. 1631 КпАП).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у м. Києві

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 724
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432