Запитання: Підприємство працює з бюджетними організаціями, періодично виграючи тендери. Бюджетні організації в основному є платниками ПДВ (але інколи бувають і неплатники). Як відображати податкові зобов’язання при роботі з такими бюджетними організаціями? Більшість з них хоче бачити податкову накладну датою відвантаження, незважаючи на ст. 187 ПКУ про виписку податкових накладних за касовим методом. При цьому кошти поступають через казначейство. Як підприємство маємо виписувати податкові накладні таким організаціям, як платникам, так і неплатникам ПДВ? Чим для нас грозить виписка накладних з відвантаження (до оплати)?
Відповідь:
Відповідно до п. 187.7 ПКУ, датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.
Ця норма є спеціальною та імперативною, отже, правило першої події чи інші норми у випадку співпраці з бюджетними організаціями не діють. Тобто постачальник в такому разі зобов'язаний складати податкову накладну за датою надходження бюджетних коштів на його рахунок, не зважаючи на дату відвантаження або дату акта наданих послуг бюджетній організації, та відображати такі зобов'язання в декларації з ПДВ в періоді отримання коштів.
Що стосується відповідальності. Оскільки дата податкової накладної є одним з обов'язкових реквізитів, то у випадку невірно зазначеної дати постачальником порушується порядок заповнення податкової накладної. Згідно з п. 120-1.4 ПКУ, допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 ПКУ, виявлених контролюючим органом за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, проведеної за заявою покупця, тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов'язання виправити такі помилки.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись