Відповідно до п. 201.15 ПКУ платник податку веде реєстр виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді, в якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписування (отримання), загальна сума постачання та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку — продавця, який видав податкову накладну такому платникові податку.
Форма і порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджені наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. №1002 (далі — Наказ №1002).
Згідно з п. 9.4 Наказу №1002, у разі якщо дані документа включаються до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період, до графи 4 «вид документа» заноситься позначення відповідного виду документа з додаванням літери «У» (наприклад, ПН — податкова накладна, ПНУ — податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків).
Те саме стосується заповнення графи 5 «вид документа» розділу II реєстру «Отримані податкові накладні» (п. 11.4 Наказу №1002).
Відповідно до п. 12 Наказу №1002 суми, відображені за податковими накладними з ознакою виду документа «ПНУ», підсумовуються наприкінці кожної з частин реєстру у рядках «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період».
Якщо податкові накладні, які раніше не були враховані, включені до уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що подавався як окремий самостійний документ, то з ознакою виду документа «ПНУ» такі податкові накладні включаються до реєстру виданих та отриманих податкових накладних, що подається за той місяць, в якому подається уточнюючий розрахунок.
Якщо податкові накладні, які раніше не були враховані, включені до уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що подається як додаток до податкової декларації з ПДВ, то з ознакою виду документа «ПНУ» такі податкові накладні включаються до реєстру виданих та отриманих податкових накладних, що подається за звітний період, за який подається податкова декларація.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись