• Посилання скопійовано

Уточнення спецдекларації з ПДВ: особливості сплати зобов’язань

Фермерське господарство - спецрежимник у липні склало уточнюючий розрахунок, згідно з яким потрібно сплатити податкові зобов’язання по ПДВ. Зрозуміло, що податкові зобов’язання сплачуються безпосередньо з поточного рахунку такого платника до відповідного бюджету, а що робити з 15%, які повинні поступити на спецрахунок?

ЗапитанняФермерське господарство - спецрежимник у липні склало уточнюючий розрахунок, згідно з яким потрібно сплатити податкові зобов’язання по ПДВ. Уточнення стосується операцій із зерновими і технічними культурами, 85% яких платиться в бюджет, 15% - на спецрахунок. Згідно з п. 25 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. №569, зрозуміло, що податкові зобов’язання сплачуються безпосередньо з поточного рахунку такого платника до відповідного бюджету, а що робити з 15%, які повинні поступити на спецрахунок?

Відповідь:

Відповідно до підкатегорії 101.22 ресурсу «ЗІР»* при поданні сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування уточнюючого розрахунку, перерахування коштів потрібно здійснювати самостійно за розподілом, визначеним п. 209.2 ПКУ, до державного бюджету та на спеціальний рахунок.

Крім цього, зауважимо, що податківці у листі ДФСУ від 25.05.2016 р. №11362/6/99-99-15-03-02-15 додатково роз’яснили, що уточнені податкові зобов’язання та штрафні санкції за їх заниження може здійснюватись платником ПДВ з електронного рахунку платника за його заявою, поданою у складі податкової декларації з ПДВ, у сумі, яка перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до такої поданої декларації.

Але, зверніть увагу: в такому випадку йтиметься про погашення не суми заниженого податку до сплати (недоплати) і штрафу, пені, а про погашення боргу в такій сумі. Оскільки навіть найшвидше списання коштів з електронного рахунку в такому випадку буде проведено у останній декаді місяця, наступного за місяцем, у якому було подано уточнюючий розрахунок. А сплатити суму донарахованого податку, штрафу та пені потрібно до подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ПКУ).

Тому скористатися такою порадою податківців можна, але лише у тому випадку, якщо платник податку не сплатив ці суми перед поданням уточнюючого розрахунку і через це у нього виник борг. При цьому сума такого боргу (не сплаченого своєчасно до бюджету грошового зобов’язання) спричинить сплату штрафів, встановлених п. 126.1 ПКУ (10%-20% від суми боргу).

_________________________

* Запитання: «Який порядок сплати податкових зобов'язань з ПДВ, що виникли у сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування при поданні уточнюючого розрахунку з типом 0121-0123?»

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 079
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249295
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435