• Посилання скопійовано

Отказ принять декларацию по НДС можна обжаловать в вышестоящий орган

ГНИ не приняла декларацию по НДС, поскольку в адресе не был указан номер офиса. Уплачен штраф, написано письмо о несогласии с тем, что отчетность не считается налоговой, и сдана «звітна нова» декларация. Ее вновь не признали налоговой. Как быть?

Відповідно до п. 48.3 ПКУ податкова декларація повинна містити такий обов'язковий реквізит, як місцезнаходження (місце проживання) платника податків.

Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. (ст. 93 ЦКУ)

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. (п. 45.2 ПКУ)

Відтак, при поданні податкової звітності у ній платник податків має вказувати саме ту адресу, яка внесена до Єдиного державного реєстру юросбі, фізосіб-підприємців та громадських формувань.

Якщо навіть з якоїсь причини (на практиці, як не дивно, автор зустрічав такі випадки) в облікових даних ДПІ адреса платника податків зазначена в іншому форматі, ніж в ЄДР,  вірними вважаються саме дані, зазначені в ЄДР, а хибні дані в ДПІ такий платник має виправити. Для цього відповідно до п. 9.2 Порядку обліку платників податків і зборів, платник податків зобов'язаний подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами №1-ОПП, №5-ОПП подається з позначкою "Зміни" або за формою №1-РПП - з позначкою "Перереєстрація, зміни". 

Але виходячи з того, що податківці наполягають на зазначенні в декларації саме того формату адреси, який був зазначений в ЄДР, то розбіжностей в реєстраційних та облікових даних немає, і йдеться про помилку саме платника податку, який невірно зазначив таку адресу в декларації.  

 

В якій формі слід таки подати декларацію до ДПІ?  

Відповідно до п. 50.1 ПКУ, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання. 

Якщо після подання декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог п. 169.4 ПКУ, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються. Щодо декларації з ПДВ, то така нова декларація подається у форматі «нова звітна».   

Але усі ці норми і випадки подання нової звітної або уточнюючої форми декларації стосуються, по суті, одного – виправлення помилок у вже поданій раніше декларації. На практиці поданою вважається не просто надіслана до ДПІ декларація, а та, яку податківці прийняли. Якщо податкова декларація не була визнана поданою, подавати нову звітну або уточнюючу форму такої декларації немає сенсу – неможливо виправити помилку в тому звіті, який не був визнаний контролюючим органом.  

Відтак, якщо податковий орган не прийняв подану декларацію у зв'язку з неправильним зазначенням податкової адреси (місцезнаходження), то платник податків має подати “звітну” декларацію з ПДВ з виправленою помилкою в адресі.  При цьому, якщо граничний строк подання декларації закінчився, а вона так і не була подана платником податку та визнана податківцями поданою, платник податку сплачуватиме штраф. Що і було зроблено, виходячи із умов запитання. При цьому сплата штрафу не звільняє платника податку від обов’язку подати декларацію до ДПІ. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    Сьогодні 18:1110
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    Сьогодні 14:2329
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    Сьогодні 09:1221
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    Сьогодні 07:0444
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514