• Посилання скопійовано

Підприємство веде кілька видів сільськогосподарської діяльності одночасно: що з ПДВ?

Як визначити суму ПДВ, якщо підприємство одночасно веде кілька видів діяльності, передбачених у п. 209.2 ПКУ?

Розрахунок сум ПДВ, які слід сплачувати на різні спецрахунки згідно з п. 209.2 ПКУ, ведеться у додатку 10 до декларації з ПДВ (за формою, затвердженою Наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21). Цей додаток за своєю структурою нагадує форму самої декларації з ПДВ. Він має три таблиці — відповідно, для відображення операцій з зерновими та технічними культурами (таблиця 1), з продукцією тваринництва (таблиця 2), та з сільськогосподарськими товарами/послугами, крім операцій із зерновими та технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва (таблиця 3).

Щоб заповнити ці три таблиці, сільськогосподарське підприємство повинне вести окремий облік податкових зобов’язань та податкового кредиту за цими трьома видами операцій. За даними цього обліку заповнюється додаток 10 до декларації з ПДВ, а вже з нього інформація переноситься у саму декларацію, у якій заповнюється один з реквізитів 0110/0121/0122/0130 — залежно від того, для якого режиму формується декларація.

Якщо з розподілом податкових зобов’язань зазвичай немає проблем — кожну операцію з постачання можна однозначно віднести до тієї чи іншої групи, то з податковим кредитом трохи складніше. Хоча у більшості випадків можна окремо визначити суми податкового кредиту, які стосуються операцій з зерновими та технічними культурами, з продукцією тваринництва та з сільськогосподарськими товарами/послугами, крім операцій із зерновими та технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва, можуть здійснюватися закупівлі товарів та послуг, що використовуються у декількох видах операцій.

Наприклад, це може бути податковий кредит, пов’язаний з використанням автомобільного та тракторного парку, якщо автомобілі та трактори використовуються одночасно у кількох групах операцій (один і той самий трактор використовується на польових роботах у рослинництві та на транспортних роботах у тваринництві, так само автомобілі можуть виконувати транспортні роботи в рослинництві та тваринництві), тощо. У цьому випадку слід застосовувати норми абз. 2 та 3 пп. «а» пп. 209.15.1 ПКУ, згідно з якими вхідний ПДВ розподіляється між операціями з реалізації зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг, виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів. З метою такого розподілу заповнюється додаток ДС9 до декларації з ПДВ. У цьому додатку наводяться обсяги постачання товарів, робіт, послуг у розрізі зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг, і далі розраховується питома вага, яка і слугує для розподілу вхідного ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20246093
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024255