• Посилання скопійовано

Транспортно-експедиційні послуги: база оподаткування ПДВ

Підприємство надає транспортно-експедиційні послуги за участі ще одного експедитора (неплатника ПДВ) та перевізника. Як оподаткувати винагороду підприємству? Чи потрібно в актах між підприємством та замовником вказувати окремими рядками винагороду іншому експедитору та перевізнику?

Транспортно-експедиційні послуги, які надаються замовнику-резидентові, підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20% на загальних підставах (пп. “б” п. 185.1, п. 186.4, пп. “а” п. 193.1 ПКУ). Питання визначення бази оподаткування ПДВ в частині транспортно-експедиційних послуг досить детально розглянуті в Узагальнюючій податковій консультації №610 від 06.07.2012 р.: базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення (відповідь на питання 1). Але зверніть увагу, це тільки у тому разі, коли перевізник є платником ПДВ. При отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг (дане правило діє і у випадку, коли експедитор сам надає послуги з перевезення, і у випадку, коли експедитор залучає перевізника - платника ПДВ). Експедитор на дату виникнення податкових зобов'язань виписує податкову накладну замовнику перевезення, в якій окремими рядками відображає вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення (відповідь на питання 2).

Винагорода другого транспортного експедитора в зазначееному випадку в базі оподаткування участі не бере (чужу винагороду в базу оподаткування включати не потрібно, адже в цьому випадку, мова йде про транспортно-експедиційні послуги, що набувають ознак посередницького договору). В контексті запитання мова йде про те, щоб в ПН “перевиставити” послуги третіх осіб і отримати за них компенсацію, за рахунок якої буде здійснена оплата послуг таких третіх осіб. Тому в первинних документах все-таки слід показувати послуги залучених до виконання транспортно-експедиційних послуг.

В ситуації, коли перевізник – неплатник ПДВ,  податкові зобов'язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають, вхідного ПК з ПДВ також немає. 

По суті, діє правило: якщо у третьої особи послугу придбано із ПДВ, то передається замовнику вона з ПДВ. Якщо передається неоподатковувана послуга, її вартість в базу оподаткування експедитора не потрапить, ПЗ будуть нараховані тільки на суму експедиторської винагороди.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»