• Посилання скопійовано

Податковий кредит з ПДВ без податкової накладної

Підприємець-єдинник ІІІ групи (платник ПДВ) придбав товари та послуги на суму, більшу ніж 240 грн, але податкову накладну продавець не надав. Чи потрібно такі витрати відображати в декларації з ПДВ? У Книзі доходів та витрат такі придбання вказуються з ПДВ чи без?

Дійсно, право на ПК має бути підтверджено податковими накладними або іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ. Це норми ст. 198 та 201 ПКУ. При цьому, якщо оплата за товари підтверджується касовим чеком, але сума такого чеку більша за 200 грн без урахування ПДВ, право на ПК такий чек не підтверджує. 

До розділу II "Податковий кредит" (рядки 10 та 11 декларації) включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення):

- рядки 10.1 та 10.2 - з податком на додану вартість;

- рядок 10.3 - без податку на додану вартість. 

- рядки 11.1 та 11.2 - ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів;

- рядок 11.4 - отриманих на митній території України від нерезидента послуг.

В зазначеному випадку, мова йде про придбання з ПДВ, права на який на відображення у звітності немає – такий випадок порядком заповнення звітності з ПДВ, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21, не передбачено.  На нашу думку, придбання товарів (послуг), в сумі оплати яких чітко виділена сума ПДВ, але по якому відсутня ПН та немає можливості скористатися правом на ПК, в декларації з ПДВ відображатися не повинні.

В Книзі доходів та витрат сума придбання має знайти своє відображення у гр. 2 та 3. В цих графах відображаються витрати, пов'язані з придбанням товарів (робіт, послуг) без ПДВ, у тому числі суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків; суми ввізного мита; суми непрямих податків у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які не відшкодовуються платникам податку; транспортно-заготівельні витрати; інші витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням товарів (робіт, послуг) і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. Враховуючи той факт, що скористатися правом на ПК з ПДВ через неотримання ПН покупцю не вдасться, суму ПДВ можна відобразити в гр.2 та 3 окремим рядком як непрямий податок, що не відшкодовується платнику податків.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»