Так, для 2016 року не передбачено жодних заборон чи обмежень на включення від’ємного значення ПДВ за грудень 2015 у декларацію за січень 2016.
Але за підсумками січневої звітності та проведення розрахунків із бюджетом за січень 2016 р. можуть виникнути складнощі.
Як відомо, з 01.01.2016 р. суб’єкти спецрежиму та сільськогосподарські підприємства ведуть окремий облік операцій у межах ст. 209 ПКУ. Від’ємне значення різниці між ПЗ та ПК звітного періоду (ряд. 24 декларації з ПДВ) у розрізі конкретних операцій зі ст. 209 ПКУ переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (ряд. 20.1 декларації наступного звітного періоду). А от додатна різниця між ПЗ та ПК за такими операціями в розрізі окремих видів діяльності, визначених в п. 209.19 ПКУ, протягом одного операційного дня після зарахування на відповідні власні додаткові електронні рахунки господарюючих суб’єктів підлягає перерахуванню до бюджету та на спецрахунок у тих розмірах, що визначені для цього виду діяльності нормами п. 209.2 ПКУ. Розрахунки з бюджетом будуть проводитися окремо в межах кожного виду діяльності. Якщо спецрежимник у звітному періоді проводить діяльність за іншими операціями, не в межах спецрежиму, розрахунки з бюджетом проводитимуться через електронний рахунок, без залучення додаткових електронних рахунків.
Якою буде доля від’ємного значення за грудень 2015 р., коли звітний результат обчислювався сукупно, а не в розрізі окремих видів діяльності, наразі невідомо. Сподіваємось на своєчасні та прозорі роз’яснення податківців з цього питання.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити