• Посилання скопійовано

Перенесення від'ємного значення сільськогосподарської декларації за грудень в декларацію за січень: як бути?

Чи переноситься від'ємне значення спецрежимної сільгоспдекларації за грудень 2015 р. (гр. 24) в сільгоспдекларацію за січень 2016 р. (гр. 20.1), а також реєстраційний ліміт з грудня в січень?

Так, для 2016 року не передбачено жодних заборон чи обмежень на включення від’ємного значення ПДВ за грудень 2015 у декларацію за січень 2016.

Але за підсумками січневої звітності та проведення розрахунків із бюджетом за січень 2016 р. можуть виникнути складнощі.

Як відомо, з 01.01.2016 р. суб’єкти спецрежиму та сільськогосподарські підприємства ведуть окремий облік операцій у межах ст. 209 ПКУ. Від’ємне значення різниці між ПЗ та ПК звітного періоду (ряд. 24 декларації з ПДВ) у розрізі конкретних операцій зі ст. 209 ПКУ переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (ряд. 20.1 декларації наступного звітного періоду). А от додатна різниця між ПЗ та ПК за такими операціями в розрізі окремих видів діяльності, визначених в п. 209.19 ПКУ, протягом одного операційного дня після зарахування на відповідні власні додаткові електронні рахунки господарюючих суб’єктів підлягає перерахуванню до бюджету та на спецрахунок у тих розмірах, що визначені для цього виду діяльності нормами п. 209.2 ПКУ. Розрахунки з бюджетом будуть проводитися окремо в межах кожного виду діяльності. Якщо спецрежимник у звітному періоді проводить діяльність за іншими операціями, не в межах спецрежиму, розрахунки з бюджетом проводитимуться через електронний рахунок, без залучення додаткових електронних рахунків. 

Якою буде доля від’ємного значення за грудень 2015 р., коли звітний результат обчислювався сукупно, а не в розрізі окремих видів діяльності, наразі невідомо. Сподіваємось на своєчасні та прозорі роз’яснення податківців з цього питання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при реалізації товару за ціною нижче собівартості придбання
    Підприємством укладено угоду з Фондом ГО на постачання імпортного обладнання. Договір без ПДВ. При розмитнені підприємство сплатило ПДВ 228 855 грн. Наш замовник стверджує, що ми можемо компенсувати ПДВ за рахунок ПК з ПДВ, а їм продати без ПДВ. Чи входить в собівартість товару «імпортне» ПДВ? Оскільки ціна по договору 1 328 488 без ПДВ, а митна вартість з ПДВ 1 373 130 грн, чи можливо реалізувати обладнання по договірній ціні, якщо вона нижче собівартості?
    Сьогодні 13:062
  • Чи можна скласти ПН за щоденним підсумком при продажу подарункових сертифікатів, якщо іх продають через ПРРО?
    При здійсненні операцій з продажу подарункових сертифікатів постачальник (платник ПДВ) має право на складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій
    Сьогодні 12:111
  • Відображення у декларації з ПДВ операції з придбання та продажу товару за межами митної території України
    Операції з придбання та продажу товару за межами митної території України у податковій декларації з ПДВ не відображаються
    Сьогодні 10:452
  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202522
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202536