• Посилання скопійовано

Щоб мати пільги з ПДВ підприємство-видавець повинно мати діюче Свідоцтво

Чи поширюються пільги з ПДВ (п. 5 підр. 2 р. ХХ ПКУ (до 01.01.2015 р.) та пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 ПКУ (з 04.03.2015 р.) на роботи і послуги у видавничій діяльності, якщо при зміні засновника підприємство не переоформило Свідоцтво?

Запитання

Відповідно до п.13 «Положення про Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції», затвердженого постановою КМУ №1540 від 28.09.1998 р., у разі зміни засновника (співзасновників) до Держреєстру вносяться відповідні зміни і видається нове Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.Чи поширюється пільговий режим оподаткування ПДВ на роботи та послуги у видавничій діяльності, передбачений п. 5 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ (до 01.01.2015р.) та пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 ПКУ (з 04.03.2015р.) якщо при зміні засновника підприємством не переоформлено Свідоцтво?

Відповідь

Податківці в листі від 17.07.2013 р. №12227/7/99-99-19-04-02-17 розяснили, що під терміном "видання вітчизняного виробництва" слід розуміти періодичні видання друкованих засобів масової інформації, книги, учнівські зошити, підручники та навчальні посібники (вказані в підпункті 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 Кодексу), які були надруковані на виробничих потужностях, розміщених на митній території України, і стосовно яких виконуються наступні умови:

• видання у встановлених діючим законодавством випадках внесені до Державного бібліографічного реєстру, який веде Книжкова палата України, та до Державного реєстру друкованих засобів масової інформації;

• замовники та виготовлювачі таких видань внесені до Державного реєстру України видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції як суб'єкти видавничої справи.

Таким чином, щоб мати право на звільнення від ПДВ за згаданими нормами ПКУ,  підприємство-видавець повинно мати діюче Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

Пунктом 14 Положення №1540 визначено, що про зміни, зокрема про зміну засновника суб’єкт видавничої справи має повідомити орган, який вніс його до Реєстру, у місячний строк з дати, коли такі  зміни відбулися.  Проте  вами не було  переоформлено свідоцтво у зв'язку зі зміною засновника, як того вимагає Положення, а тому  наразі старе Свідоцтво не є чинним, тому що внесені дані не є актуальними на сьогодні. Зважаючи на це, на нашу думку, право на застосування пільги з ПДВ є досить сумнівним.

Тому щоб уникнути  конфліктів з контролюючими органами з урахуванням їх позиції, викладеної в листі   № 12227/7/99-99-19-04-02-17, до отримання нового Свідоцтва радимо пільгу з ПДВ не застосовувати, проте, остаточне  рішення, звісно, за Вами. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202426
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 730
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432