Як пояснюють самі податківці(1), починаючи з 1 січня 2015 р. від оподаткування ПДВ було звільнено тільки операції з постачання (передплати) і доставки територією України періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книг (крім еротичного характеру), а також учнівських зошитів, підручників, словників українського виробництва.
Саме нова редакція пп. 197.1.25 ПКУ з 04.03.2015 р. (відповідно до Закон від 13.02.2015 р. №206-VIII "Про зміни до Податкового кодексу України щодо підготовлення, виготовлення, розповсюдження книжок та періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва") передбачила звільнення на всіх етапах виробництва вітчизняної книжкової продукції. При виробництві книг, учнівських зошитів, підручників, словників звільняються від ПДВ такі операції, зокрема, як:
- підготовка (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн і верстка);
- виготовлення (друк на папері або електронному носії);
- розповсюдження на митній території України.
Отже, виходить, що з 01.01.2015 р. до 03.03.2015 р. пільг з ПДВ для видавництва вітчизняної книжкової продукції ПКУ не передбачалося. Саме так трактували це питання податківці. У зазначеному вище посиланні наголошувалося:
«Нагадаємо, що роботи та послуги у видавничій діяльності звільнялися від оподаткування ПДВ на підставі п. 5 і 6 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Діяла зазначена пільга до 1 січня 2015 року.
Так, починаючи з 1 січня 2015 року від оподаткування ПДВ звільнено тільки операції з постачання (передплати) і доставки територією України періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книг (крім еротичного характеру), а також учнівських зошитів, підручників, словників українського виробництва».
Хоча в КМУ на початку року була інша точка зору з цього питання(2). Зокрема, повідомлялося, що пільга, передбачена тією редакцією пп. 197.1.25 р., яка діяла станом на 01.01.2015 р., застосовується платниками податку на всіх етапах постачання (реалізації) вищезазначених товарів (продукції), а саме, від виробників такої продукції (в т.ч. суб’єктів книговидання, книгорозповсюдження) до кінцевого споживача. Але оскільки обов’язок надавати роз’яснення з податкового законодавства встановлений за органами ДФСУ, то безпечніше дотримуватися саме їх точки зору.
--1--
Наприклад, див. сайт Територіальних органів ДФС у Тернопільській області
--2--
Див. Пільга з ПДВ для українських книговидавців збережена
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити