• Посилання скопійовано

Вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми

Підприємство перерахувало по договору кошти по 50% 2-ма сумами. Постачальником виписані 2 податкові накладні, в яких на 0,01 коп. менше як сума ПДВ, так і загальна сума. Чи являються, в такому випадку, податкові накладні невірно виписані та чи має право покупець на податковий кредит (постачальник не має наміру виправляти помилку)?

Згідно п. 198.6 НКУ та п.7 Порядку №957 податкові накладні, отримані з ЄРПН є для отримувача товарів(послуг) підставою для віднесення ПДВ до  податкового кредиту. Не дає права отримувачу (покупцю) на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, зокрема,- порушення порядку заповнення податкової накладної. А у випадку, який розглядається в запитанні, формально є підстави вважати, що податкові накладні складені невірно -  наскільки зрозуміло запитання, вони відрізняються від суми оплати за договором на 1 копійку (вважаємо, що в запитанні все ж таки йдеться про 0,01 гривню, а не 0,01 копійку). 

На вимогу  п. 201.2 ПКУ наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957 ( далі-порядок №957) затверджена форма та порядок заповнення податкової накладної .  Згідно п. 17 Порядка №957 податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів(послуг), а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відповідно до п. 3 Порядку №957 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками. Ніяких норм , щодо можливості проведення будь-яких округлень та зменшення або збільшення загальної суми податкової накладної , в тому числі на 1 копійку, у зв’язку з такими округленнями порядком не передбачено.

Зауважимо , що пунктом 15 Порядку №957 передбачено, що графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством. У графах 8 - 9 зазначається  база оподаткування товарів(послуг) , а у графі 13 – загальна сума коштів , що підлягає сплаті або була сплачена. 

Крім того, фіскальна служба в ЗІР (подкатегорія, 101.19 ) зазначає , що вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством). 

Порядком №957 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, а також правила округлення як вартісних так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Отже, для отримання необхідної суми в графах 8- 13 можна скористатися можливістю вказати необхідну кількість знаків після коми у кількісному показнику та зазначити  таку кількість, якої буде достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графах 8-13 податкової накладної.

Для мінімізація риску не визнання податківцями при перевірці податкового кредиту за  податковою накладною , що складена на суму  зменшену на 0,01 грн. рекомендуємо постачальнику скласти та зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування  на суму 0,01 грн. , згідно п.192.1 ПКУ  з метою виправлення помилки. 

--1--

Відповідь на питання : «Який порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної?»

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»