Оновлена редакція п. 198.1 ПКУ визначає податковий кредит вже не як право платника ПДВ, а, по суті, як його обов’язок. Як і раніше, датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата “першої” події:
• дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
• дата отримання платником податку товарів/послуг.
Нарахування ПК здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та ОЗ почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
У разі, якщо платник ПДВ не включив ПН до складу ПК звітного періоду, таке право за ним зберігається протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (п.198.6 ПКУ). Якщо ПН зареєстрована в ЄРПН із порушенням термінів реєстрації, до складу ПК її можна включити тільки за той звітний податковий період, коли її зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, але знову ж таки, не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Отже, в декларацію за липень 2015 р. можна включити всі ПН, термін складення яких становить менше 365 днів.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити