• Посилання скопійовано

Додаток 2 Декларації з ПДВ: заповнення в окремих ситуаціях

Як правильно вказати у додатку 2 до травневої декларації з ПДВ суму прописом для збільшення суми, на яку буде можливо реєструвати податкову накладну з 01.07.2015 року?

Запитання: Як правильно вказати у додатку 2 до декларації з ПДВ за травень 2015 суму прописом для збільшення суми, на яку буде можливо реєструвати ПН з 01.07.2015? Яку суму необхідно вказувати (з якого рядка декларації), всю чи частинами, і як це вплине на перенесення даних від'ємних сум у наступних деклараціях? Чи потрібно цю інформацію вказувати саме в декларації за травень? 

Відповідь: Додаток Д2 містить інформацію про залишки від’ємного значення, сформованого до 01.02.2015. У вступній частині Д2, що по своїй суті є заявою, платник ПДВ інформує органи ДФСУ про свій вибір відповідно до п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ:

• або без проведення перевірок, передбачених ст. 200 ПКУ, збільшити розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення;


• або для  повернення платнику у порядку, визначеному ст. 200 ПКУ у редакції, що діяла станом на 31 січня 2014 року.

Якщо вирішено спрямувати від’ємне значення ПДВ на збільшення суми податку для реєстрації ПН, РК в ЄРПН, в рядку 1 перед табл.1 Д2 відображається сума з рядка “Усього, в т.ч.” графи 7 табл.1 Д2. Сума із цього рядка до декларації має потрапити в розділ IV декларації того звітного періоду, в якому потрібно збільшити реєстраційну суму. Не обов’язково пересити одночасно весь накопичений мінус, можна використовувати у збільшення реєстраційної суми поетапно (частинами), але за чітко визначеним алгоритмом.

Зверніть увагу, в своєму листі від 06.03.2015 р. N 7796/7/99-99-19-03-02-17 податківці окремо робили наголос на тому, що залишки від'ємного значення, які виникли (були задекларовані) в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року, за винятком непогашеного залишку сум податку на додану вартість, що був заявлений за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, та суми, що були включена до графи 20.1 декларації за лютий 2015 року, повинні були повністю перенесені до граф 2 - 4 таблиці 1 Д2 до декларації за лютий 2015 року. Непогашений залишок сум податку на додану вартість, що був заявлений за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, мав бути перенесений до графи 5 таблиці 1 Д2 до декларації за лютий 2015 р. повністю або частково за бажанням платника. Ще один момент, таке рішення платник податку повинен був прийняти одноразово та відобразити в графі 5 таблиці 1 Д2 до декларації за лютий 2015 року.

Саме ці суми, вказані в графі 5 таблиці 1 Д2 до декларації за лютий 2015 року, надалі можуть бути спрямовані конкретно для врахування у розрахунку реєстраційної суми (підпункт "а" пункту 33 підрозділу 2 розділу XX Кодексу) і не можуть бути передекларовані як бюджетне відшкодування.  А суми, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування та перенесені до граф 4 та 5 таблиці 1 Д2 до декларації за лютий 2015 року, знімаються з обліку в інтегрованій картці платника податків і надалі обліковуються в розділі IV декларації та в таблиці 1 Д2 до декларації в наступних звітних періодах аж до повного їх погашення.

Суму, на яку слід збільшити формульний обрахунок, слід вказати в графі 7 таблиці 1 Д2 до декларації того звітного періоду, в якому відбулося збільшення реєстраційної суми (травень 2015). Дата в запиті за формою J13001301 є точною датою підтвердження суми реєстрації податківцями. Вже у наступному місяці (червні) цим реєстраційним збільшенням можна скористатися.  Якщо в рахунок збільшення реєстраційної суми зарахована тільки частина суми, вказаної в описовій частині перед табл.1 Д2, то до графи 7 таблиці 1 переноситься тільки та сума податку, на яку фактично збільшено реєстраційну суму. Ця ж сума, на яку ми бажаємо збільшити реєстраційну суму, вказуємо і в ряд.27 та 20.2 декларації за травень 2015.

Використовувати накопичений від’ємний залишок слід у певній послідовності. Реєстраційна сума збільшується на значення рядків з графи 14 таблиці 1 Д2 до декларації травень 2015 в першу чергу за рахунок сум податку, відображених у графі 5 таблиці 1 Д2 до декларації (починаючи з найдавнішого аж до повного погашення), потім - у графах з 4 по 2 таблиці 1 в розрізі звітних періодів в хронологічному порядку формування від'ємного значення (починаючи з найдавнішого аж до повного погашення). 

Окремо звертаємо увагу на той факт, що на сьогодні в робочих групах в парламенті та ДФСУ проводиться робота над проектом закону, нормами якого передбачається “обнуління” мінусового накопиченого значення з ПДВ на 01.07.2015. Наскільки він буде життєздатним – наразі невідомо. Голосування в парламенті по ньому очікується на наступному тижні.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024510
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252