Запитання: За травень і червень 2014 р. були зареєстровані не всі податкові накладні, таким чином зменшено податковий кредит. Є інформація, що ці ПН можна взяти в облік коригуючи ці періоди. Але виходить, що за один період здано коригування в електронному вигляді, а за другий не можна, квитанції приходять з повідомленням "помилка положення підрозділу 9 прим. 2 троянд. ХХ ПКУ". Як взяти на облік ці ПН?
Відповідь: В своєму листі від 17.02.2015 р. №5292/7/99-99-19-03-02-17 ДФСУ пояснює, що всі податкові накладні, складені в звітних податкових періодах 2014 року, могли бути включені до складу податкового кредиту не пізніше грудня 2014 року (за умови дотримання інших вимог ПКУ щодо формування податкового кредиту). А це означає, що складені до 1 січня 2015 року ПН дійсно можуть потрапити до складу ПК з ПДВ відповідних періодів тільки шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди з урахуванням вимог пункту 198.2 ПКУ. Зазначене стосується податкових накладних, складених до 1 січня 2015 року, як в електронному, так і паперовому вигляді, як зареєстрованих в ЄРПН, так і тих, що за правилами, діючими до цієї дати, не підлягали реєстрації в ЄРПН.
Правила заповнення уточнюючого розрахунку в цьому разі є стандартними: в гр. 4 переносяться всі дані із помилкової декларації (як вірні, так і помилкові), в гр. 5 – виправлені показники, а в гр. 6 – виводиться різниця по всім рядкам гр. 4 та 5. Ці різниці із гр. 6 (з “+” чи з “-”) фіксуються і в додатку 5, адже мова йде про включення до ПК з ПДВ ПН, які раніше у звітності відображені не були.
Подання таких УР із відповідними необхідними додатками є єдиним способом взяти на облік такі старі ПН.
Не бачачи конкретно заповненої звітності, важко зробити висновок, чому система один УР прийняла, а інший УР – відхилила.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись