• Посилання скопійовано

Підписи на електронній податковій накладній не співпадають: як виправити?

6 марта 2015 г. предприятие выписало налоговую накладную клиенту - плательщику НДС и зарегистрировало ее в ЕРНН 20 марта 2015 г., однако в НН неправильно указало лицо, подписывающее НН. То есть, ЕЦП и Ф.И.О. указанные в НН не совпадают. Что сделать, чтобы спасти НК клиенту?

Вопрос: Предприятие выписало налоговою накладную клиенту - плательщику НДС 06.03.2015 г. и зарегистрировало ее в ЕРНН 20.03.2015 р., однако в НН неправильно указали лицо, подписывающее НН. То есть, ЕЦП и Ф.И.О. указанные в НН не совпадают. Что можна сделать, чтобы спасти НК клиенту? Надо составить РК к этой ошибойной НН? Или выписывать новую НН и делать РК к старой? Какой датой делать РК в каждом случае? И какие причины указывать?

Ответ: К сожалению, порядок исправления вашей ошибки четко действующим законодательством не прописан. Однако, с нашей точки зрения, можно ее исправить по аналогии с данными, не касающимися суммы компенсации за товары, услуги. 

Согласно письма ГФСУ от 17.02.2015 г. №5292/7/99-99-19-03-02-17, начиная с 1 января 2015 года в случае допущения ошибки в реквизитах налоговой накладной, составленной как до 1 января 2015 года так и после указанной даты, плательщик налога на дату выявления указанной ошибки имеет право составить расчет корректировки к такой налоговой накладной, в котором все правильно заполненные реквизиты налоговой накладной повторяются, а реквизит, в котором допущена ошибка, заполняется без ошибок. 


Т.е., в таком расчете корректировки нужно указать правильные данные о поставщике и покупателе, в том числе, о лице, которое составляет (и подписывает налоговую накладную). Исходя из текущего шаблона электронной формы расчета корректировки к налоговой накладной, в табличной части расчета корректировки нужно заполнить только графы 1 – 5.2. (графы 6-13 при этом не заполняются). Дата составления расчета корректировки в данном случае – это дата обнаружения ошибки, а причина его составления «Виправлення помилки» (можно указать подробнее, какой именно).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    Сьогодні 12:114
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202441
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024357
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417