• Посилання скопійовано

Надміру сплачена сума ПДВ відшкодовується не пізніше 1095 дня

У підприємства близько року не було операцій по реалізації. За особовим рахунком з ПДВ переплата. У лютому 2015 відбулося відвантаження товару, ПДВ по відвантаженню менше, ніж переплата на особовому рахунку. Накладна зареєстрована. Чи потрібно платити ПДВ на спецрахунок?

Ні, в даному випадку сплачувати ПДВ не потрібно.  

Згідно п. 87.1 ПКУ джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. 

Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з ПДВ є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту.


Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Податкові органи проводять оперативний облік надходжень для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників згідно  розділу IV Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міндоходів від 05.12.2013 №765 (далі – Порядок №765).

Згідно п. 8 розділу IV Порядку №765, помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань за податками, зборами, митними платежами підлягають поверненню платнику у порядку, встановленому законодавством. Цей порядок встановлений ст. 43 ПКУ.

Зокрема, згідно п. 43.3 ПКУ обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. Згідно п. 43.4 ПКУ платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. 

В даному випадку варто подати таку заяву про зарахування надміру сплаченої суми ПДВ в минулих періодах у погашення податкових зобов’язань з ПДВ за лютий 2015 р., оскільки саме з лютого 2015 р. змінюється порядок сплати ПДВ і тому немає впевненості щодо автоматичного зарахування переплати у погашення поточних зобов’язань без заяви платника, як це передбачає норма абзацу третього п. 87.1 ПКУ. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як виправити ПН при зменшенні ціни товару, проданого в січні 2022 року?
    У січні 2022 р. покупцю було відвантажено товар, зареєстровано ПН та включено в декларацію з ПДВ за січень 2022 р. Склалось так, що в обліку продавця товар було відвантажено за більшою ціною, а покупець підписав видаткову накладну на цей товар за меншою ціною. Як тепер відкоригувати ПДВ та доходи у постачальника?
    08.11.202426
  • Як компенсувати витрати на розробку і підтримку нематеріального активу «Електронний кабінет орендаря»?
    На балансі підприємства – управителя багатоквартирного будинку є нематеріальний актив «Електронний кабінет орендаря», який було створено за участю підрядників. Користуються цим кабінетом декілька підприємств, які є власниками квартир у цьому будинку. Як підприємство може компенсувати витрати щодо цього кабінету, виставляючи рахунки клієнтам – власникам квартир? Як скласти податкову накладну? Яка має бути одиниця виміру та код послуги згідно з ДКПП?
    07.11.202413
  • Що робити, якщо сплив 1095-денний термін коригування ПДВ?
    Підприємство продає обладнання, ціна якого прив’язана до курсу євро. Контрагент розраховується частково. Неоплачена сума перераховується згідно з курсом на дату рахунку. Після повної оплати складається акт перерахунку ціни і, відповідно, РК до ПН. Перша подія оплата - 03.12.2021 р. Останній платіж буде після сплину 1095 днів. Після закінчення розрахунків по контракту робиться акт узгодження ціни товару і складаються РК до ПН. Перша сплата за контрактом була 03.12.2021 р. (передплата – перша подія). Після 1095 днів відкоригувати ПН підприємство не зможе. Які наслідки, якщо ПН не буде відкоригована? Чи можливо підписати акт перерахунку ціни до повного розрахунку?
    06.11.202461
  • Як визначити ПЗ з ПДВ за договором комісії?
    Провайдер надає пакет послуг – інтернет, оренда обладнання, оплата одним платежем. Вартість кожної складової пакету послуг визначається у відсотках. Обладнання передається за договором комісії. Провайдер – комісіонер діє від свого імені в інтересах комітента. Постачання інтернету – послуга, яка надана безпосередньо самим провайдером. За результатом місяця оплата за оренду перераховується комітенту за вирахуванням винагороди комісіонера. Хто визнає ПЗ з ПДВ? Чи є ця операція фінансовим посередництвом?
    05.11.202425
  • Чи потрібно коригувати декларацію з ПДВ у разі відхилення через заокруглення?
    Між даними декларації з ПДВ та даними ЄРПН виникла різниця в 1 грн. Відхилення виникло за рахунок заокруглення. Чи потрібно коригувати декларацію з ПДВ у даному випадку?
    01.11.2024633