• Посилання скопійовано

Надміру сплачена сума ПДВ відшкодовується не пізніше 1095 дня

У підприємства близько року не було операцій по реалізації. За особовим рахунком з ПДВ переплата. У лютому 2015 відбулося відвантаження товару, ПДВ по відвантаженню менше, ніж переплата на особовому рахунку. Накладна зареєстрована. Чи потрібно платити ПДВ на спецрахунок?

Ні, в даному випадку сплачувати ПДВ не потрібно.  

Згідно п. 87.1 ПКУ джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. 

Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з ПДВ є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту.


Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Податкові органи проводять оперативний облік надходжень для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників згідно  розділу IV Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міндоходів від 05.12.2013 №765 (далі – Порядок №765).

Згідно п. 8 розділу IV Порядку №765, помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань за податками, зборами, митними платежами підлягають поверненню платнику у порядку, встановленому законодавством. Цей порядок встановлений ст. 43 ПКУ.

Зокрема, згідно п. 43.3 ПКУ обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. Згідно п. 43.4 ПКУ платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. 

В даному випадку варто подати таку заяву про зарахування надміру сплаченої суми ПДВ в минулих періодах у погашення податкових зобов’язань з ПДВ за лютий 2015 р., оскільки саме з лютого 2015 р. змінюється порядок сплати ПДВ і тому немає впевненості щодо автоматичного зарахування переплати у погашення поточних зобов’язань без заяви платника, як це передбачає норма абзацу третього п. 87.1 ПКУ. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»