• Посилання скопійовано

Як компенсувати витрати на розробку і підтримку нематеріального активу «Електронний кабінет орендаря»?

На балансі підприємства – управителя багатоквартирного будинку є нематеріальний актив «Електронний кабінет орендаря», який було створено за участю підрядників. Користуються цим кабінетом декілька підприємств, які є власниками квартир у цьому будинку. Як підприємство може компенсувати витрати щодо цього кабінету, виставляючи рахунки клієнтам – власникам квартир? Як скласти податкову накладну? Яка має бути одиниця виміру та код послуги згідно з ДКПП?

Підприємство має право на відшкодування всіх своїх витрат, які воно здійснює для надання послуг з обслуговування будинку. Сюди також можна включати і витрати на створення застосунків, якими користуються клієнти. Якщо застосунок обліковується як нематеріальний актив підприємства, такі витрати будуть включати в себе його амортизацію, поточні витрати на підтримання застосунка тощо.

В цьому випадку застосунок є нематеріальним активом підприємства, яким також користуються і клієнти. Підприємство також отримує вигоди від цього застосунка, адже він надає йому інформацію про стан розрахунків з клієнтами. Таким чином, застосунком користуються обидві сторони, і кожна отримує свої вигоди, тому ми не вважаємо доцільним надання клієнтам цього застосунку у вигляді якихось ліцензій на використання програмного забезпечення.

Яким чином оформити відносини з надання застосунку клієнтам у користування, вирішує саме підприємство на власний розсуд.

На нашу думку, цілком прийнятним буде варіант оформлення такого доступу як надання інформаційних послуг – адже клієнти дійсно отримують із застосунку необхідну їм інформацію. В описі/номенклатурі акта про надання послуг можна вказати, приміром «надання інформації щодо вартості наданих та оплачених послуг» тощо.

Податкова накладна складається за загальними правилами. Зокрема, для послуг, які не мають одиниці виміру, допускається таке складання ПН:

  • У графі 4 зазначається одиниця виміру «грн»;
  • У графі 5 – код одиниці виміру «2454»;
  • У графі 6 – кількість «1»;
  • У графі 7 – ціна, яка дорівнює вартості послуги;
  • У графі 8 – код ставки «20»;
  • У графі 10 – обсяг постачання, який дорівнює значенню графи 7;
  • У графі 11 – сума ПДВ.

Код послуги ми не визначаємо згідно з пп. 10.6 правил користування сервісом «Консультації».

Також можливий і варіант включення витрат на створення та підтримку застосунка до загальної вартості послуг комплексного обслуговування об’єкту. Тоді вартість самого застосунку не виставляється клієнтам як окрема послуга. У калькуляцію можна включити такий пункт, як «послуги з надання доступу до електронного кабінету орендаря», або «послуги з надання інформації» тощо. Це рішення приймається виключно на розсуд самого підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024426
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202425
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202424
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024236
  • Як виправити помилку в декларації з податку на прибуток?
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо самостійного коригування цін за контрольованими операціями за 2015 р. Коригування було проведено та подано уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за 2015 р. Застосування різниць не спричинило збільшення об’єкта оподаткування. Підприємство застосовує податкові різниці, тому ця операція вплинула на значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Уточнити треба періоди за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік 2016 р. та за І квартал 2017 р. Як виправити цю помилку та відобразити у звітності?
    13.11.202446