Відповідно до пп. 4 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, усі показники у податковій звітності проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
На цьому також наголошують податківці, відповідаючи на питання ЗІР (101.24): «Як заповнюється податкова декларація з ПДВ та додатки до неї: у гривнях з копійками чи без копійок?».
Тобто платник не може вплинути на заокруглення і якщо воно спричинило збільшення або зменшення якогось показника, то це арифметична дія, а не помилка, яка потребує виправлення.
Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість до податкової декларації з ПДВ подається у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок з додатками (п.6 розд. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість).
Тому, на нашу думку, подавати уточнюючий розрахунок немає підстав. На практиці в подальшому така різниця регулюється за рахунок заокруглення в наступних періодах в протилежний бік. До того ж виправити таку «помилку» технічно неможливо, тому що всі документи в декларації відображені правильно і коригувати жоден з них немає підстав.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити