• Посилання скопійовано

Проводимо перерахунок ПДВ за основними засобами

Який порядок річного перерахунку частки ПДВ за введеними в експлуатацію основними засобами?

Запитання: Який порядок річного перерахунку частки ПДВ за введеними в експлуатацію основними засобами? В грудні 2014 р. в перерахунок частки використання необоротних активів включаються основні засоби (рахунок 10 з субрахунками), введені в експлуатацію в 2013р.? Як бути з основними засобами які придбавалися без ПДВ і тими які введені в експлуатацію з рахунку 1522 (будівництво, медернізація) оскільки накопичення на цих рахункам могло здійснюватися на проотязі одного-двох років і там матеріали були придбані з ПДВ, без ПДВ?

Відповідь: Згідно п. 199.1 ПКУ платник ПДВ нараховує податкові зобов’язання, у разі якщо придбані та/або виготовлені необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні. При цьому база оподаткування визначається згідно п. 189.1 ПКУ: виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції. У разі відсутності обліку необоротних активів (як правило, це стосується платників єдиного податку) податкові зобов’язання нараховуються виходячи із звичайної ціни необоротного активу.


 

Такі податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються з урахуванням частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях, яка визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року. 

Також у п. 199.5 ПКУ визначено, що частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пп. 199.2-199.4 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум ПДВ, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у пункті 199.1 ПКУ. Таким чином, перерахунку підлягають тільки такі необоротні активи, при придбанні яких було визнано податковий кредит з ПДВ. Відповідно, ті необоротні активи, що придбавалися без ПДВ, перерахунку не підлягають. Така сама методика застосовується і у випадку, коли необоротні активи створюються власними силами платника ПДВ, причому частина витрат здійснена з ПДВ, а частина – без ПДВ. У перерахунку прийматимуть участь тільки витрати, що були здійснені з ПДВ.

Що стосується необоротних активів, які введені в експлуатацію у 2013 році, то слід застосовувати норму другого абзацу п. 199.4 ПКУ: «Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію)». Отже, по таких активах слід робити перерахунок за підсумками 2014 року – одного року, що настав за роком введення необоротних активів в експлуатацію. При цьому слід брати до уваги їхню залишкову вартість, що склалася на початок 2014 р., звісно, лише в частині сум, за якими було визнано податковий кредит з ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    Сьогодні 12:114
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202438
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024355
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417