• Посилання скопійовано

Заполняем налоговую накладную при аренде

Как правильно заполнить арендодателю налоговие накладные при аренде? Ведь они выписываются не только на услугу аренды, но и по договору на возмещение коммунальных услуг (вода, електрич.,тепло)

Отражение в налоговой накладной сумм, которые уплачиваются арендатором по договору аренды напрямую зависит от того, как эти суммы указаны в договоре аренды. 

При этом возможно два варианта. Договором может быть предусмотрена отдельная выплата в размере арендной платы и отдельная выплата в сумме компенсации расходов, понесенных арендодателем на уплату коммунальных услуг. Или же стоимость коммунальных услуг может быть установлена как «плавающая» составляющая самой арендной платы, размер которой зависит от объема потребленных арендатором услуг, который определяется приборами учета (счетчиками), например, за месяц.   

Вот так, как это указано в договоре, так данные выплаты должны отражаться и в первичных документах. Если данная выплата имеет статус компенсации, то в акте об оказании арендных услуг она не отражается. Ее уплата происходит на основании договора и, как правило, счета от арендодателя. Если же такая компенсация является составляющей суммы арендной платы, то допустимо не расшифровывать ее в акте и в налоговой накладной, а указывать сумму арендной платы за месяц в общем. Однако к такому акту нужно будет предоставить расчет, как такая арендная плата в данном месяце была сформирована, и копии документов, подтверждающих понесенные коммунальные расходы, если это предусмотрено договоренностью сторон. 

Обратите внимание на то, что, с целью обложения НДС, не имеет значения, как именно уплачиваются арендатором данные суммы. Согласно мнению Миндоходов, изложенному в «Базе знании» (подкатегория консультации 101.02): «кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 689
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432