• Посилання скопійовано

На бесплатно розданные материалы НДС не начисляется

Приобретены рекламные материалы (чашки с логотипом) для распространения конечному потребителю (купи продукт - получи чашку в подарок). Нужно ли начислять налоговые обязательства самому себе на бесплатно розданные материалы, если налоговая накладная от поставщика была взята в кредит?

С 01.09.2013 г. обязательность определения налогового обязательства по НДС исходя из договорной цены, но не ниже обычной, установлена только для контролируемых операций (перечень которых приведен в п. 39.2 НКУ). Для случаев рекламной раздачи товаров случайным сторонним лицам, об осуществлении контролируемых операций говорить, как правило, не приходится. А раз товары раздаются бесплатно, то договорная цена равна нулю, и исходя из этого, нет базы для начисления налогового обязательства по НДС. 


 

Но если не признать налоговое обязательство по НДС, то выходит, что товар использован  в операций, которая не облагалась НДС. Означает ли это, что у налоговиков будут основания требовать начисления налогового обязательства по п. 198.5 НКУ – поскольку предприятие при приобретении такого товара воспользовалось правом на налоговый кредит? Нет, поскольку данная норма требует начисления налогового обязательства в случае использования товара в льготных операциях – не являющихся объектом обложения НДС или освобожденных от такого обложения. То есть, операций, к которым бесплатная раздача товаров в рекламных целях не относится. 

Есть, правда, риск того, что налоговики будут требовать начисления налогового обязательства по НДС на основании все того же п. 198.5 НКУ, но по другой причине – в виду использования товара не в хозяйственной деятельности. Напомним, что хозяйственная деятельность, в соответствии с пп. 14.1.36 НКУ, это деятельность, направленная на получение дохода, а доходов от бесплатной раздачи активов нет. Но и тут можно отстоять свое право на неначисление налогового обязательства по НДС, аргументируя его тем, что бесплатная раздача осуществлялась с рекламной целью, что было оформлено приказом о проведении рекламной раздачи и отчетами лиц, которые ее проводили, расходы на приобретение таких товаров отнесены в состав расходов на сбыт, а значит, связь с хозяйственной деятельностью налицо.    

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20248
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252