• Посилання скопійовано

Эсли ТЭО не облагать НДС, то как его отобразить в реестре налоговых накладных и в декларации по НДС?

Мы – экспедиторы, резиденты Украины Клиент-нерезидент, резидент ОАЭ (работаем по соглашению, в котором говориться следующее: «Предметом настоящего Соглашения является оказание мультимодальных логистических услуг, которые будут затребованы другой стороной настоящего Соглашения. Компания НЕРЕЗИДЕНТ, назначает НАШУ КОМПАНИЮ РЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ, в качестве своего агента в Украине, СНГ и предоставляет право действовать от имени НЕРЕЗИДЕНТА и по ее поручению и за её счет. За свою работу мы берем вознаграждение, которое называем «Транспортно-экспедиторское обслуживание») А) Имеем ли мы право наше ТЭО не облагать НДС? Б) Если не облагать его НДС, то как его отобразить в реестре и в декларации по НДС?

По выдержке из договора с нерезидентом, которую Вы привели в своем вопросе, невозможно абсолютно достоверно определить характер правоотношений и вид заключенного договора. Возможно, хозяйственная операция квалифицирована неверно. Тем не менее, постараемся ответить на вопрос, исходя из приведенной формулировки договора.

Услуги транспортно-экспедиционного обслуживания, оказанные нерезиденту, не являются объектом налогообложения НДС (подпункт ж) п. 186.3 Налогового кодекса), поскольку местом поставки услуг в Вашем случае является место регистрации получателя таких услуг.

Операции налогоплательщика, которые не являются объектом налогообложения НДС, тем не менее, должны отражаться в реестре налоговых накладных, а также в декларации по налогу на добавленную стоимость.

Согласно п. 6 Порядка ведения реестра выданных и полученных налоговых накладных, утвержденного приказом ГНАУ №1002 от 24.12.2010г., в реестре отдельно учитываются операции по поставке товаров/услуг, которые облагаются налогом на добавленную стоимость по ставке 20% или 0%, освобожденные от налогообложения, а также те, которые не являются объектом налогообложения НДС.

В налоговой декларации по НДС, в соответствии с п. 3.5.раздела V Порядка заполнения и предоставления налоговой отчетности по налогу на добавленную стоимость, утвержденного Приказом ГНАУ №41 от 25.01.2011г., в строке 4 указывается объем операций по поставкам услуг за пределами таможенной территории Украины и услуг, место поставок которых определено в соответствии с пунктами 186.2, 186.3 статьи 186 раздела V Кодекса за пределами таможенной территории Украины.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20241
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024465
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245