• Посилання скопійовано

Підтверджуючі документи для пільги з ПДВ та ввізного мита для виробника БПЛА

Які документи потрібно мати компанії-виробнику БПЛА на момент розмитнення комплектуючих для виготовлення БПЛА, щоб скористатися пільгою з ПДВ та ввізного мита?

Під час воєнного стану імпортерів звільняють від сплати ввізного мита та ПДВ на складники БПЛА – матеріали, вузли, агрегати, устаткування та комплектуючі (див. пп. 95 підр. 2 розд. ХХ ПКУ, пп. 9-26 розд. ХХІ МКУ). Підставою для цих пільг є такі закони України:

  • №3123-IX, який вносить зміни до Перехідних положень Податкового кодексу;
  • №3124-IX, який вносить зміни до Прикінцевих та Перехідних положень Митного кодексу.

Обидва закони діють від червня 2023 року до скасування воєнного стану в Україні.

Фактично, можна ввозити без дозвільних документів дрони та їхні частини, зазначені в додатку до постанови КМУ від 09.12.2022 р. №1378. Вони можуть імпортуватися без дозволу Держекспортконтролю. Усі ці товари першочергово пропускатимуть через контрольні пункти на кордонах. Також для товарів із цього списку не застосовуватимуть заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності – ліцензування і квотування.

Ця преференція застосовується, якщо запчастини ввозять суб’єкти господарювання для власної виробничої діяльності з виготовлення або ремонту безпілотних систем, що класифікуються в товарних позиціях 8806, 8906 згідно з УКТ ЗЕД. Тобто посередники користуватися пільгами не можуть.

Мито не сплачується, якщо замовником такої продукції є державний замовник, визначений Кабміном, зокрема, за такими кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД: 8807 10 00, 8807 20 00 та 8807 30 00 (запчастини до безпілотних літальних апаратів).

Дрони та комплектуючі для них можна ввозити без сплати ПДВ та мита лише за умови, що кінцевий користувач буде представником силових структур чи Міноборони. Якщо це обладнання в Україні реалізують на вільному ринку, заощаджені податки донарахують.

Тобто скористатися пільгами може лише спеціалізоване підприємство, яке вже має укладений контракт на виготовлення або ремонт БПЛА від структур, пов’язаних з обороною.

Для отримання податкової пільги на імпортовані комплектуючі для БПЛА необхідно надати підтвердження, що їх використають саме для виробництва дронів для потреб сил оборони.

Потрібно зібрати ланцюжок документів для підтвердження кінцевого користувача, який має відношення до державних безпекових структур. Це має бути видаткова накладна із зазначенням військової частини чи централізованого органу закупівель. Навіть, якщо в процесі постачання задіяно декілька підприємств чи фондів, потрібно мати підтвердження постачання обладнання від усього ланцюжка.

Для розмитнення із застосуванням преференції необхідно в митній декларації у графі 36 зазначити тризначний цифровий код пільги – 241. До декларації необхідно додати документи, що обґрунтовують правомірність застосування пільги:

  • Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, де вказані види діяльності підприємства, наприклад, КВЕД 30.30 Виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування;
  • Зобов’язання про цільове використання ввезених товарів;
  • Довідка про наявність виробничих потужностей і приміщень (наприклад, договір оренди);
  • Креслення БПЛА з позначенням відповідних складових на підтвердження того, що вони дійсно входять у конструкцію літального апарата.

Крім надання пакета документів під час митного оформлення, підприємство має щоквартально подавати звіт про використання ввезених за цією процедурою товарів. Звіт складається в довільній формі та подається митному органу щоквартально до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом. У цьому документі треба повідомляти про перелік ввезених комплектуючих, залишок невикористаних деталей, кількість вироблених і відремонтованих БПЛА тощо.

Наведені у звіті дані повинні відповідати показникам товарних і виробничих звітів, складених на відповідних підприємствах, що зобов’язані вести бухгалтерський облік.

Неподання такого звіту підприємством у встановлений строк є підставою для відмови в подальшому митному оформленні товарів із застосуванням пільги. У разі нецільового використання товарів підприємство зобов’язане сплатити суму ввізного мита і ПДВ, а також пеню відповідно до Закону.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Людмила Марченко

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»