Відповідно до ст. 85 Митного кодексу, реекспорт – це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
У ст. 86 МКУ наведено умови поміщення товарів у митний режим реекспорту.
Відповідно до пп. «б» пп. 195.1.1 ПКУ, нульова ставка ПДВ для реекспорту застосовується у випадку, якщо товари поміщені в митний режим реекспорту відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 86 МКУ: товари були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари, зокрема, перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.
Звертаємо увагу, що цими умовами вимагається повернення товарів саме тому нерезиденту, у якого вони були придбані. У цьому випадку ця умова не виконується, тому що товар вивезений на адресу його виробника, а не продавця. Тому для цілей визначення ставки ПДВ цю операцію слід розглядати як експорт. Але знову ж таки приходимо до такого самого результату – адже при експорті товарів теж застосовується нульова ставка ПДВ – пп. «а» пп. 195.1.1 ПКУ. При експорті товарів складається податкова накладна за нульовою ставкою. Докладніше про те, як її скласти, ми писали тут. Така ПН відображається у рядку 2.1 декларації з ПДВ.
При ввезенні товарів, зокрема, в режимі імпорту або реімпорту, складання податкових накладних не передбачене. Ввезення товарів оформляється митними деклараціями. При поверненні товарів у режимі реімпорту (ст. 77, ст. 78 МКУ) сплата додаткових (нових) митних платежів (ввізного мита чи ПДВ) не здійснюється, оскільки такі митні платежі були сплачені при первісному імпорті (ввезенні) товарів в Україну. Тому оподаткування ввезення відремонтованих товарів здійснюється згідно фактичних даних митної декларації щодо (не)нарахувань мита та ПДВ.
Ми виклали свою думку щодо цього питання. Для отримання офіційної думки ДПС рекомендуємо звернутись до неї за наданням ІПК.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити