• Посилання скопійовано

Чи складати ПН, якщо імпортні товари повертаються виробнику для гарантійного ремонту?

Товар був придбаний у нерезидента і ввезений в Україну. Згодом знадобився гарантійний ремонт, який виконав інший нерезидент – виробник товару. Товар експортували нерезиденту-виробнику в режимі реекспорту, характер угоди в МД 049. Гарантійний ремонт був безкоштовний. Виробник повернув відремонтований товар вчасно, характер угоди за імпортом 041. Чи потрібно складати ПН на експорт та на імпорт цього товару і відображати в декларації з ПДВ?

Відповідно до ст. 85 Митного кодексу, реекспорт – це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

У ст. 86 МКУ наведено умови поміщення товарів у митний режим реекспорту.

Відповідно до пп. «б» пп. 195.1.1 ПКУ, нульова ставка ПДВ для реекспорту застосовується у випадку, якщо товари поміщені в митний режим реекспорту відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 86 МКУ: товари були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари, зокрема, перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.

Звертаємо увагу, що цими умовами вимагається повернення товарів саме тому нерезиденту, у якого вони були придбані. У цьому випадку ця умова не виконується, тому що товар вивезений на адресу його виробника, а не продавця. Тому для цілей визначення ставки ПДВ цю операцію слід розглядати як експорт. Але знову ж таки приходимо до такого самого результату – адже при експорті товарів теж застосовується нульова ставка ПДВ – пп. «а» пп. 195.1.1 ПКУ. При експорті товарів складається податкова накладна за нульовою ставкою. Докладніше про те, як її скласти, ми писали тут. Така ПН відображається у рядку 2.1 декларації з ПДВ.

При ввезенні товарів, зокрема, в режимі імпорту або реімпорту, складання податкових накладних не передбачене. Ввезення товарів оформляється митними деклараціями. При поверненні товарів у режимі реімпорту (ст. 77, ст. 78 МКУ) сплата додаткових (нових) митних платежів (ввізного мита чи ПДВ) не здійснюється, оскільки такі митні платежі були сплачені при первісному імпорті (ввезенні) товарів в Україну. Тому оподаткування ввезення відремонтованих товарів здійснюється згідно фактичних даних митної декларації щодо (не)нарахувань мита та ПДВ.

Ми виклали свою думку щодо цього питання. Для отримання офіційної думки ДПС рекомендуємо звернутись до неї за наданням ІПК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    Сьогодні 15:051
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    Сьогодні 14:2510
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    Сьогодні 12:1022
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    Сьогодні 11:0953
  • Чи є кошти ротаційного фонду об'єктом оподаткування ПДВ для ТОВ, що надає послуги медичного асистансу?
    ТОВ, що надає послуги медичного асистансу, отримує від страхової компанії кошти в ротаційний фонд. Ці кошти є страховими виплатами, призначеними виключно для оперативних розрахунків із медзакладами за лікування застрахованих осіб. Чи є надходження цих коштів на рахунок ТОВ об'єктом оподаткування ПДВ?
    02.07.202516