Коригування митної вартості імпортованого товару, зазвичай, ініціюється митним органом при перевірці визначення митної вартості декларантом (ч. 1 ст. 54 МКУ). За результатами перевірки митний орган визнає заявлену декларантом митну вартість або приймає письмове рішення про її коригування (ч. 3 ст. 55 МКУ).
Зауважимо, що випуск у вільний обіг товарів можливий після сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів, а у разі незгоди – додатковою сплатою забезпечення щодо митних платежів відповідно в розмірі, визначеному митним органом. Забезпечення сплати митних платежів надається на строк 90 днів з дня випуску товарів.
Декларант має право оскаржити рішення про коригування заявленої митної вартості до органу вищого рівня або до суду ( ч. 2 ст. 55 МКУ).
Протягом 80 днів з дня випуску товарів декларант може надати митному органу додаткові документи для підтвердження заявленої ним митної вартості товарів, що декларуються (ч.8 ст. 55 МКУ).
При поданні додаткових документів митний орган розглядає їх протягом 5 робочих днів з дати їх подання, виносить письмове рішення щодо визнання заявленої митної вартості та скасовує рішення про коригування заявленої митної вартості або надає обґрунтовану відмову у визнанні заявленої митної вартості з урахуванням додаткових документів (п. 9 ст. 55 МКУ).
Якщо ТОВ отримує відмову протягом 5 робочих днів з дати подання документів або не подає документи протягом 80 днів, то внесені/переказані як грошова застава у розмірі суми митних платежів, перераховуються до державного бюджету в рахунок сплати відповідних митних платежів наступного робочого дня після закінчення строку (п. 11 ст. 55 МКУ).
Відповідно до наведеної умови ТОВ отримало відмову. Враховуючи процедуру зарахування забезпечення, наведену в МКУ зарахування коштів проводиться на наступний день.
Відповідно до п. 37 Положення про митні декларації після завершення митного оформлення зміни до МД можуть вноситися, зокрема шляхом заповнення та оформлення митним органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 даного Положення.
Однією з причин оформлення аркушу коригування є необхідність виправлення відомостей, пов’язаних з доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі у зв’язку із скасуванням рішення митного органу.
Звертаємо увагу, що оформлений митним органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації за формою єдиного адміністративного документа.
Так, у випадку зміни митної вартості імпортних товарів посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за МД, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у митному органі, складається аркуш коригування (п. 3 Порядку оформлення аркуша коригування).
Враховуючи зазначене вище, посадова особа митного органу після відмови при зарахуванні забезпечення в рахунок митних платежів має сформувати аркуш коригування до кожної МД.
Аркуш коригування можна відслідкувати в особистому кабінеті тут.
Процедура коригування митної вартості наведена МКУ передбачає наявність аркушу коригування. За умови його відсутності, ТОВ необхідно буде звернутися безпосередньо до митного органу, що проводив зарахування забезпечення для уточнення питання.
Щодо ПДВ, то документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ПКУ) і відповідно аркуш коригування, що є її невід’ємною частиною.
Відповідно до пп. 198.2 ПКУ датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту для операцій із ввезення на митну територію України товарів є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ. Про це пишуть податківці тут.
Тому тут є певна дилема: сплата ПДВ була і в СЕА ПДВ збільшено суму ліміту, але фізично немає аркуша коригування. На нашу думку, у ТОВ є всі підстави провести коригування ПК за червень, відобразивши таку зміну у рядку 11.1, 11.2 чи 11.3 (в залежності від ставки податку) декларації з ПДВ. Додатково можна перевірити наявність аркушів коригування у кабінеті митниці.
Але питання щодо наявності аркушу коригування залишається відкритим і доведеться звернутися до митного органу, адже податківці у своїх консультаціях визначають, що зміни в декларацію вносяться на дату сплати ПДВ на підставі аркуша коригування до митної декларації.
***
Додатково читайте: Ввезення товарів в митному режимі імпорту: бухоблік та оподаткування
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити