• Посилання скопійовано

ПДВ при продажу медичного обладнання, на яке раніше була пільга з ПДВ

Підприємство в квітні 2023 р. імпортувало апарат УЗД у складі консолі і датчиків. Апарат відповідав вимогам техрегламентів, що підтверджено Сертифікатом відповідності та Декларацією відповідності, тож ПДВ не сплачувалося за п. 71 під. 2 розд. ХХ ПКУ. Цей комплект у березні 2024 розукомплектований та консоль продана за ставкою ПДВ 7%. 26.05.2024 року закінчується термін дії Сертифіката і Декларації відповідності. За якою ставкою ПДВ продавати датчики у медичні заклади після 26.05.2024?

Відповідно до п. «в» ст. 193.1 ПКУ ставка ПДВ 7% застосовується по операціях постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Таким регламентом для медвиробів є Техрегламент, затверджений Постановою КМУ від 02.10.2013 р. №753.

Відповідно до п. 1 цього Техрегламенту його дія поширюється на медичні вироби та допоміжні засоби до них (далі - медичні вироби). Для цілей цього Технічного регламенту допоміжні засоби розглядаються як медичні вироби.

Згідно з пп. 5 п. 2 Техрегламенту №753 допоміжний засіб - виріб, що не є медичним виробом, але призначений виробником спеціально для застосування разом з медичним виробом для належного використання такого виробу за призначенням.

З наведеного, на наш погляд, випливає, що при продажу датчиків в період до 26.05.2024 р. також застосовується ставка ПДВ 7%, тому що такі датчики, як допоміжні засоби, розглядаються як медичні вироби. 

Хоча, наприклад, в ІПК ГУ ДПС у Харківській області від 17.04.2020 р. №1599/ІПК/20-40-04-01-11 зазначено, що з питання правомірності віднесення виробів (засобів, складових частин) до категорії медичних виробів рекомендуємо звернутися до Міністерства охорони здоров'я України, як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, зокрема здійснює нормативно-правове регулювання у сфері охорони здоров'я.

Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним звернутися до МОЗУ для отримання консультації з цього питання.

Поряд з цим може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Але все зазначене вище стосується продажу датчиків до 26.05.2024 р., в період дії Сертифіката і Декларації.

Після спливу терміну дії Сертифіката і Декларації, на наш погляд, операції постачання датчиків оподатковуються за ставкою 20%.

Разом з тим для уникнення непорозумінь з податковою службою може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Зміна номенклатури після спливу 1095 днів
    ТОВ-платник ПДВ отримало оплату від ФОП-неплатника за товар у 2021 р. Постачання було у 2024 р. Номенклатуру товару було змінено. Зареєструвати РК постачальник вже не може, сплинув термін 1095 днів. Які податкові ризики щодо цієї господарської операції?
    Сьогодні 12:1491
  • Визначення бази оподаткування ПДВ та документальне оформлення при списанні та продажу ОЗ та НМА
    За яким пунктом ПКУ визначається база оподаткування ПДВ у випадках: а) списання ОЗ/НМА через нестачі, пошкодження чи дострокове закінчення договору оренди? б) продажу ОЗ/НМА? Чи правильно, що при списанні за самостійним рішенням база оподаткування визначається за пп.189.9 ПКУ, а при продажу - за пп.188.1 ПКУ? Які документи потрібні для оформлення списання ОЗ/НМА за самостійним рішенням?
    Сьогодні 11:0524
  • Відображення ППР форми В3 в декларації з ПДВ
    25.10.2024 р. підприємство отримало акт про відмову у відшкодуванні ПДВ. 30.10.2024 р. підприємством подано уточнюючий розрахунок, зменшено частину суми відшкодування ПДВ. 15.11.2024 р. отримано ППР на суму відмови відшкодування за актом перевірки, у якому не враховано УР, яким зменшено частину суми відшкодування. Які дії підприємства у даній ситуації? Чи можна подати заперечення до ППР в ДПС?
    02.12.202416
  • Продаж електронних квитків за посередницьким договором з нерезидентом: що з ПДВ?
    ТОВ на ЄП, платник ПДВ, як посередник, сприяє продажу (шукає покупців та укладає з ними угоди) електронних квитків нерезидента-довірителя українським покупцям. Отримані від покупців кошти комісіонер повністю перераховує комітенту за кордон, а комісійну винагороду отримує окремим платежем. Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ в цих операціях?
    28.11.202414
  • Вивезення з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів: що з ПДВ?
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    26.11.202418