• Посилання скопійовано

Податкова накладна, виписана у 2012 році, проте, отримана в 2013, включається в Реєстр ПН

Налоговая накладная от поставщика импортного товара выписана 10.11.2012, зарегистрирована в ЕР 15.11.2012, получена 08.04.2013 г., можно ли такую НН включить в Реестр НН за апрель 2013 г.  

Як усі знають, в випадку, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих ПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання ПН (п. 198.6 ПКУ).

А от відповідно до п. 201.6 ПКУ, ПН є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Згідно п. 1 р. IV Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну України від 17.12.2012 р. №1340 (далі - Порядок №1340), в розділі II Реєстру ПН відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, МД на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.

Тож в Реєстр ПН за квітень слід включити і ПН яка була виписана в листопаді 2012 року але отримана лиш в квітні 2013 р.

Зауважимо, що в графі 2 розділі II Реєстру ПН вказується дата отримання податкової накладної. А при занесенні до Реєстру ПН податкових накладних, які зареєстровані в ЄРПН та видані покупцю у місяці, що настає за місяцем їх складання, в згаданій графі 2 вказується фактична дата їх отримання незалежно від того, у якому звітному періоді вони будуть відображені у складі ПК з ПДВ (у звітному періоді їх складання або у звітному періоді їх отримання) (п. 2.2 Порядку №1340).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Брюховицький Василь

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»