• Посилання скопійовано

Яку ставку ПДВ застосовувати при продажу комплекту медобладнання?

Підприємство згідно з договором продає комплект медобладнання (код УКТ ЗЕД 9018199000), ставка ПДВ для якого – 7%, згідно з пп. «в» пп. 193.1 ПКУ. Але для формування комплекту імпортувалися різні позиції за ставкою як 7%, так і 20%. Яку ставку ПДВ застосовувати при продажу – 7%, 20%? Чи ділити комплект на частини і для кожної застосовувати свою ставку?

Наприклад, тут зазначалося, що якщо підприємство постачає комплект товарів, то в накладній і в податковій накладній зазначається найменування комплекту і код УКТ ЗЕД комплекту, згідно з нормами договору постачання, а не складових комплекту окремо. Зрозуміло, що й інша інформація зазначається щодо комплекту, а не кожної складової – ціна, кількість, сума.

Про визначення коду УКТ ЗЕД для комплекту можна почитати тут.

Тож якщо комплект медобладнання відповідає всім умовам для пільги за пп. «в» пп. 193.1 ПКУ, при його постачанні застосовується одна ставка ПДВ, 7%, для постачання всього комплекту.

ПН виписується в загальному порядку, де одним рядком зазначається комплект медобладнання, із ставкою 7%. Повторимося, що назва комплекту зазначається згідно норм договору постачання.

Нагадаймо, що відповідно до пп. «в» пп. 193.1 ПКУ ставка ПДВ 7% застосовується по операціям з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Тобто, для застосування ставки 7% потрібно, щоб медичний виріб був внесений до Держреєстру, або мав документ про відповідність вимогам відповідних техрегламентів.

 

Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПЗ з ПДВ щодо складових медобладнання, ПДВ за якими відображено за ставкою 20%? 

Ні, не потрібно. Адже компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ нараховується, якщо придбані товари використовуються:

  • в операціях, що не є об’єктом оподаткування;
  • у звільнених від оподаткування операціях;
  • в операціях, що здійснюються в межах балансу платника податку;
  • в операціях, що не є господарською діяльністю.

Тож тут немає такої операції, як постачання за іншою ставкою ПДВ. Імпортовані складові використовуються в оподатковуваних операціях, хоч і за іншою ставкою податку. Таким чином, компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ не нараховується.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»