• Посилання скопійовано

Яку ставку ПДВ застосовувати при продажу комплекту медобладнання?

Підприємство згідно з договором продає комплект медобладнання (код УКТ ЗЕД 9018199000), ставка ПДВ для якого – 7%, згідно з пп. «в» пп. 193.1 ПКУ. Але для формування комплекту імпортувалися різні позиції за ставкою як 7%, так і 20%. Яку ставку ПДВ застосовувати при продажу – 7%, 20%? Чи ділити комплект на частини і для кожної застосовувати свою ставку?

Наприклад, тут зазначалося, що якщо підприємство постачає комплект товарів, то в накладній і в податковій накладній зазначається найменування комплекту і код УКТ ЗЕД комплекту, згідно з нормами договору постачання, а не складових комплекту окремо. Зрозуміло, що й інша інформація зазначається щодо комплекту, а не кожної складової – ціна, кількість, сума.

Про визначення коду УКТ ЗЕД для комплекту можна почитати тут.

Тож якщо комплект медобладнання відповідає всім умовам для пільги за пп. «в» пп. 193.1 ПКУ, при його постачанні застосовується одна ставка ПДВ, 7%, для постачання всього комплекту.

ПН виписується в загальному порядку, де одним рядком зазначається комплект медобладнання, із ставкою 7%. Повторимося, що назва комплекту зазначається згідно норм договору постачання.

Нагадаймо, що відповідно до пп. «в» пп. 193.1 ПКУ ставка ПДВ 7% застосовується по операціям з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Тобто, для застосування ставки 7% потрібно, щоб медичний виріб був внесений до Держреєстру, або мав документ про відповідність вимогам відповідних техрегламентів.

Тепер розглянемо, чи потрібно нараховувати компенсуюче ПЗ з ПДВ щодо складових медобладнання, ПДВ за якими відображено за ставкою 20%.

Ні, не потрібно. Адже компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ нараховується, якщо придбані товари використовуються:

  • в операціях, що не є об’єктом оподаткування;
  • у звільнених від оподаткування операціях;
  • в операціях, що здійснюються в межах балансу платника податку;
  • в операціях, що не є господарською діяльністю.

Тож тут немає такої операції, як постачання за іншою ставкою ПДВ. Імпортовані складові використовуються в оподатковуваних операціях, хоч і за іншою ставкою податку. Таким чином, компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ не нараховується.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202516
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202532
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202515