ШІ-консультант

Поставте запитання ШІ-консультанту

і отримайте відповідь за 60 секунд

  • Податки
  • Військовий облік
  • Звітність
  • Трудове право
  • Бухоблік

Консультую з податкового та бухобліку

Поставте ваше запитання

  • Посилання скопійовано

Чи можна у 2023 році включити до податкового кредиту з ПДВ податкову накладну, складену у 2020 році?

Податкова накладна від постачальника зареєстрована 13.05.2020 р. Чи можна включити цю податкову накладну до декларації з ПДВ за липень 2023 року?

Строк для включення ПН до податкового кредиту не зупинявся на період дії карантину, який тривав з 12.03.2020 по 30.06.2023 рр. Строк для включення до податкового кредиту в декларації з ПДВ вхідних ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН, що визначений пп. 198.6 ПКУ, станом на 2020 рік становив 1095 к.д. з дати складення ПН/РК і на час карантину не призупинявся та не переносився. 

З 01.01.2022 р. Законом №1914 було зменшено строк включення до податкового кредиту зареєстрованих ПН з 1095 днів до 365 днів – див. тут.

Для тих ПН, які були складені раніше 01.01.2022 р. і на цю дату ще не були включені до декларацій з ПДВ, було передбачено окреме правило: такі ПН включаються до податкового кредиту протягом 365 к.д. з дати набрання чинності Законом №1914 (з 01.01.2022 р.), але не пізніше 1095 календарних днів з дати складення таких ПН.

Наприклад, якщо ПН була складена 27.04.2020 р. (береться до уваги саме дата складання ПН, а не дата її реєстрації), то строк 1095 днів спливає 27.04.2023 року. За новими правилами цю ПН можна було включити до ПК до кінця 2022 року – протягом 365 к.д. з дати набрання чинності Законом №1914, який змінив цей строк. 

Але 24.02.2022 р. в Україні було введено воєнний стан.

Станом на зараз строк для включення ПН до податкового кредиту зупинений у зв’язку з воєнним станом. Про це податківці пишуть тут. Перебіг строку для включення сум ПДВ до податкового кредиту на підставі отриманих та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних зупиняється на період дії воєнного стану.

Отже, на нашу думку, строк реєстрації ПН від 27.04.2020 р. ще не сплив станом на 23.02.2022 р., а наступного дня він був зупинений з 24.02.2022 р. і дотепер. Тому цю ПН можна включити зараз до складу податкового кредиту у декларації з ПДВ, зокрема, до декларації за липень 2023 року.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Ще не передплатник, проте теж хочете скористатись такою можливістю?

Оформіть пакет «Мій асистент» усього за 199 грн/міс або спробуйте безкоштовну передплату на 14 днів прямо зараз

Оформити передплату Спробувати безкоштовно

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коригування на 30% за пп. 140.5.4 ПКУ у 2026 році: розрахунок без ПДВ та алгоритм дій за даними ДПС (аудіоверсія)
    Юрособа на загальній системі звітує з податку на прибуток щоквартально та застосовує податкові різниці. За підсумками 9 місяців обсяг придбання у неприбуткових організацій перевищив 25 розмірів мінімальної зарплати (порівняння проводилося за сумою без ПДВ). Чи правильно нараховувати збільшуюче 30% коригування фінрезультату від повної договірної вартості з урахуванням ПДВ, чи база береться без ПДВ?
    10.11.202629
  • Зменшувальний РК на 66 066 грн у 2026 році: алгоритм відображення в декларації з ПДВ (аудіоверсія)
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, отримало аванс 871 200 грн 16.09.2026. Поставку на 805 134 грн здійснено 29.09.2026, цього ж дня за листом покупця повернуто залишок 66 066 грн і складено зменшувальний РК. Покупець зареєстрував його 15.10.2026. Чи можна зменшити податкові зобов’язання за вересень? У яких рядках декларації та додатках відобразити РК? ТОВ подає декларацію з додатком Д1, має ПДВ до сплати
    10.11.202630
  • Дата виписки РК_РЕЗ_2 за експортною МД: правила пп. 97 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ та позиція ДПС (аудіоверсія)
    Підприємство експортувало насіння ріпаку в режимі експортного забезпечення (РЕЗ). Було зареєстровано забезпечувальну податкову накладну (ПН_РЕЗ) від 08.09.2026 року. Звичайну митну декларацію типу ЕК10АА оформлено 09.09.2026 року, а фактичний перетин митного кордону України відбувся 14.10.2026 року. Якою датою платник податку повинен скласти розрахунок коригування типу 2 (РК_РЕЗ_2) для приведення показників накладної у відповідність із даними митної декларації?
    10.11.202622
  • Податковий кредит за МД від 31.10.2026 року: алгоритм дій за ст. 198 ПКУ та розʼясненнями ДПС (аудіоверсія)
    Митна декларація оформлена 31.10.2026 року, проте в Електронному кабінеті у реєстрі операцій зазначено: дата операції — 01.11.2026, а дата документа — 31.10.2026 р. У якому звітному періоді (жовтень чи листопад 2026 року) платник податку на додану вартість має право та зобов’язаний відобразити податковий кредит?
    10.11.202695
  • Дата податкової накладної за пп. 187.7 ПКУ у 2026 році: ризики та алгоритм дій (аудіоверсія)
    ТОВ на загальній системі (платник ПДВ) надало послуги бюджетній організації (акт підписано 16.09.2026 р.). Оплата за надані послуги надійшла на поточний рахунок 20.10.2026 р. із посиланням у банківській виписці на договір та акт від 16.09.2026 р. Чи правомірно складати податкову накладну датою отримання коштів (20.10.2026 р.) згідно з пп. 187.7 ПКУ, а не датою підписання акта наданих послуг?
    10.11.202646