За загальним правилом ПК з ПДВ звітного періоду складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
•придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
•придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Підтвердженням права на ПК є ПН або її замінники (додатково див.п.201.11 ПКУ). В будь-якому разі первинні документи мають бути вірно оформленні аби на їх підставі ПК з ПДВ був включений до складу показників звітного періоду.
У випадку, коли на момент перевірки ПН були в копіях, але вони були включені до ПК звітного періоду, штрафу за недоплату в бюджет не уникнути.
Але право на ПК по операції зберігається за покупцем протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної, тому не буде проблематично включити такий ПДВ собі на підставі оригіналів ПН вже в наступних після податкової перевірки періодах.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись