• Посилання скопійовано

Нарахування ПЗ з ПДВ при продажу товарів в перехідний період ТОВ/платник ЄП 2%

Товар був імпортований до переходу на ЄП 2%. ПДВ сплачений на митниці, податковий кредит врахований. Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ на товари, які були реалізовані під час перебування на ЄП 2% та при списанні прострочених залишків товарів? Які документи при цьому потрібно мати?

Після завершення застосування спрощеної системи оподаткування ЄП за савкою 2% та при відновленні правил нарахування та сплати ПДВ ТОВ за перший звітний період відповідно до пп. 198.5 ПКУ повинне нарахувати ПЗ з ПДВ на вартість товарів, щоб були реалізовані та на вартість списаних зіпсованих товарів (оскільки всі вони вважаються використаними не в оподатковуваних операціяї) у період перебування на ЄП 2%  – виходячи з вартості придбання таких товарів. Суми ПДВ по таких товарах були включені до складу ПК до переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою ЄП 2%.

Такі операції повинні бути відображені у відповідних рядках рядка 4 «Нараховано податкових зобов’язань відповідно до пп. 198.5  та пп. 199.1 ПКУ за операціями, що оподатковуються» податкової декларації з ПДВ.

Новим пп. 9-1.2 п. 9-1 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ передбачено тримісячний строк для тих платників, які автоматично втратять право на ЄП за ставкою 2% з 1 серпня. А саме, ці платники повинні вкластися у три місяці – серпень, вересень та жовтень і виконати вимоги цього підпункту не пізніше 31 жовтня 2023 року. Нараховувати ПЗ можна поступово, включаючи нараховані суми у декларації за серпень, вересень та жовтень.

Документи про списання прострочених товарів складаються за загальними правилами і вони у підприємства мають бути в наявності, тобто має бути інвентаризаційний акт та акт утилізації, на підставі якого проводиться списання товару з балансу та проводитися безпосередньо сама утилізація. Процедуру по утилізації може виконувати та сама інвентаризаційна комісія, оформляючи таку господарську операцію актом про утилізацію довільної форми. В акті зазначають, що такі-то товари в такій-то кількості поміщені до сміттєвого контейнера і підлягають списанню з балансу. 

Додатково читайте нашу аналітику для платників ПДВ, які були платниками ЄП за ставкою 2% і з 1 серпня 2023 року повернулися на загальну систему з ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    Сьогодні 16:171
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1314
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 500
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431