• Посилання скопійовано

Не співпадає код УКТ ЗЕД в імпортній митній декларації та у вихідній ПН: які наслідки?

Підприємство імпортувало товар в грудні 2012 року з кодом УКТ ЗЕД - 9018 9085 00, який діяв на той час. Цей код зазначений у паперовій митній декларації. При реалізації цього товару в 2023 році була складена ПН з актуальним зараз кодом УКТ ЗЕД - 9018 9084 00. ПН було заблоковано. Який код УКТ ЗЕД потрібно було зазначити у ПН на продаж цього товару?

З приводу застосування нових кодів УКТ ЗЕД на заміну старим податківці консультували так: починаючи з 01.01.2023 р., при здійсненні операцій з постачання товарів на митній території України графа 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної має заповнюватися з урахуванням таких особливостей, зокрема у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 31.12.2022 (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України, або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару.

Тобто суть цієї поради в тому, що в податковій накладній зазначається саме той код, який був застосований «на вході» - у митній декларації або ПН від постачальника. Це потрібно для коректної роботи СЕА ПДВ. Докладніше про це – у нашій новині>>

У грудні 2012 року при ввезенні товару був застосований код 9018 9085 00 згідно УКТ ЗЕД, наведеному у Законі «Про Митний тариф України». У наступних версіях УКТ ЗЕД, що діяли після грудня 2012 року та у поточній версії 2022 року, що діє зараз, цього коду вже немає. Замість нього застосовується код 9018 90 84 00, хоча зміст цих кодів не змінився – це «прилади та пристрої, що використовуються у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії, включаючи сцинтографічну апаратуру та іншу електромедичну апаратуру, а також апаратура для дослідження зору; інші інструменти та прилади; інші».

Отже, за цими роз’ясненнями податківців, в ПН потрібно було навести код 9018 9085 00, який був зазначений у митній декларації, не зважаючи на те, що цей код вже давно не діє.

Також звертаємо увагу на те, що товар було ввезено ще у 2012 році, коли ще не було СЕА ПДВ (вона почала працювати з 1 липня 2015 року) та коли митні декларації оформлялися у паперовій формі. З огляду на це інформації про цей товар в СЕА ПДВ зараз немає. Тому ми не бачимо перепон для того, щоб зазначити у ПН діючий УКТ ЗЕД для цього товару. Якби така ПН була зареєстрована, жодних негативних наслідків не було б ані для продавця, ані для покупця. 

Але ПН була заблокована і для її розблокування доведеться надати митну декларацію, за якою цей товар було ввезено зі старим кодом 9018 9085 00. Оскільки вхідний та вихідний коди не співпадають, рекомендуємо описати причину такого неспівпадіння у поясненнях, що надаються для розблокування ПН, а саме: при реалізації товару було застосовано діючий код УКТ ЗЕД на дату реалізації, оскільки товар було придбано дуже давно – у 2012 році до початку роботи СЕА ПДВ.

Також рекомендуємо звернутись до податківців за наданням консультації з питання, чи можна реалізувати цей товар з новим кодом 9018 9084 00, з урахуванням всіх вищезгаданих обставин.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20245873
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024253