• Посилання скопійовано

Пільгове обладнання входить до вартості оподатковуваних робіт: чи можна скористатися пільгою з ПДВ?

Підприємство виконує роботи з реконструкції лінії електропередач. При виконанні робіт буде використано обладнання та устаткування, яке звільнене від оподаткування ПДВ згідно з пп. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ та Переліком №224. Чи звільняється від ПДВ при виконанні робіт замовнику вартість обладнання та устаткування, якщо вона є складовою робіт (згідно з актом №КБ-2), та входять до загальної вартості робіт згідно з договором?

Відповідно до пп. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.  З актуальним на поточну дату переліком товарів за Переліком №224 можна ознайомитися тут.  

Звертаємо увагу, що від ПДВ звільняються операції з постачання тільки певних товарів, а не робіт чи послуг. Про те, що режим звільнення від оподаткування ПДВ з постачання в Україні систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок, тощо застосовується незалежно від статусу покупця та мети їх подальшого застосування, ми писали у цій новині.

З метою оподаткування ПДВ розрізняють операції з постачання товарів та операції з виконання робіт:

відповідно до пп. 14.1.191 ПКУ, постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду;

відповідно до пп. 14.1.185 ПКУ, постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів. Це означає, що виконання робіт підпадає під визначення постачання послуг.

Вищезазначене звільнення від ПДВ стосується саме операції з постачання товарів з переліку, затвердженого Постановою №224.

Постачання будь-яких послуг не підпадає під це звільнення, тому ПДВ буде нараховуватись на всю вартість послуг, зазначену в акті виконаних робіт за формою №КБ-2. 

Втім, норми ЦКУ та ГКУ не забороняють розділитигосподарську операцію з виконання робіт на складові частини і виключити із загальної вартості робіт вартість пільгового обладнання та устаткування. Тоді вартість робіт без врахування вартості пільгового обладнання та устаткування буде зафіксована в акті з оподаткуванням ПДВ, а пільгове обладнання та устаткування будеокремо продано замовнику як товар зі звільненням від ПДВ.

При цьому слід мати на увазі, що таке відокремлення вартості обладнання та устаткування призводить до виникнення нових відносин між сторонами договору – щодо виконання роботи з матеріалу замовника, аджеобладнання та устаткування після продажу належить уже замовнику (ст. 840, 841, 842 ЦКУ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514