• Посилання скопійовано

Пільгове обладнання входить до вартості оподатковуваних робіт: чи можна скористатися пільгою з ПДВ?

Підприємство виконує роботи з реконструкції лінії електропередач. При виконанні робіт буде використано обладнання та устаткування, яке звільнене від оподаткування ПДВ згідно з пп. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ та Переліком №224. Чи звільняється від ПДВ при виконанні робіт замовнику вартість обладнання та устаткування, якщо вона є складовою робіт (згідно з актом №КБ-2), та входять до загальної вартості робіт згідно з договором?

Відповідно до пп. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.  З актуальним на поточну дату переліком товарів за Переліком №224 можна ознайомитися тут.  

Звертаємо увагу, що від ПДВ звільняються операції з постачання тільки певних товарів, а не робіт чи послуг. Про те, що режим звільнення від оподаткування ПДВ з постачання в Україні систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок, тощо застосовується незалежно від статусу покупця та мети їх подальшого застосування, ми писали у цій новині.

З метою оподаткування ПДВ розрізняють операції з постачання товарів та операції з виконання робіт:

відповідно до пп. 14.1.191 ПКУ, постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду;

відповідно до пп. 14.1.185 ПКУ, постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів. Це означає, що виконання робіт підпадає під визначення постачання послуг.

Вищезазначене звільнення від ПДВ стосується саме операції з постачання товарів з переліку, затвердженого Постановою №224.

Постачання будь-яких послуг не підпадає під це звільнення, тому ПДВ буде нараховуватись на всю вартість послуг, зазначену в акті виконаних робіт за формою №КБ-2. 

Втім, норми ЦКУ та ГКУ не забороняють розділитигосподарську операцію з виконання робіт на складові частини і виключити із загальної вартості робіт вартість пільгового обладнання та устаткування. Тоді вартість робіт без врахування вартості пільгового обладнання та устаткування буде зафіксована в акті з оподаткуванням ПДВ, а пільгове обладнання та устаткування будеокремо продано замовнику як товар зі звільненням від ПДВ.

При цьому слід мати на увазі, що таке відокремлення вартості обладнання та устаткування призводить до виникнення нових відносин між сторонами договору – щодо виконання роботи з матеріалу замовника, аджеобладнання та устаткування після продажу належить уже замовнику (ст. 840, 841, 842 ЦКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252